plasma-phonebook - en to pt_BR translation catalogue (24 entries)

en: Adding contact
pt_BR: Adicionando contato

en: Editing contact
pt_BR: Editando contato

en: Photo
pt_BR: Foto

en: Name:
pt_BR: Nome:

en: Phone:
pt_BR: Telefone:

en: +1 555 2368
pt_BR: +55 47 5555 2368

en: user@example.org
pt_BR: usuario@exemplo.org

en: Instant Messenger:
pt_BR: Mensageiro instantâneo:

en: protocol:person@example.com
pt_BR: protocolo:pessoa@exemplo.com

en: Birthday:
pt_BR: Aniversário:

en: Note:
pt_BR: Nota:

en: Phonebook
pt_BR: Agenda telefônica

en: Create New
pt_BR: Criar novo

en: Import contacts
pt_BR: Importar contatos

en: No contacts
pt_BR: Nenhum contato

en: Call
pt_BR: Chamada

en: Select number to call
pt_BR: Selecionar número para chamar

en: Send SMS
pt_BR: Enviar SMS

en: Select number to send message to
pt_BR: Selecionar número para enviar mensagem

en: Send email
pt_BR: Enviar e-mail

en: Edit
pt_BR: Editar

en: Delete contact
pt_BR: Excluir contato

en: Cancel
pt_BR: Cancelar

en: View and edit contacts
pt_BR: Visualizar e editar contatos
