plasma-phonebook - en to tr translation catalogue (25 entries)

en: Adding contact
tr: Kişi ekleniyor

en: Editing contact
tr: Kişi düzenleniyor

en: Photo
tr: Fotoğraf

en: Name:
tr: Ad:

en: Phone:
tr: Telefon:

en: +1 555 2368
tr: +90 212 123 4567

en: E-mail:
tr: E-posta:

en: user@example.org
tr: kullanıcı@örnek.org

en: Instant Messenger:
tr: Anlık İletici:

en: protocol:person@example.com
tr: protokol:kişi@örnek.com

en: Birthday:
tr: Doğum Günü:

en: Note:
tr: Not:

en: Phonebook
tr: Telefon Rehberi

en: Create New
tr: Yeni Oluştur

en: Import contacts
tr: Kişileri içe aktar

en: No contacts
tr: Kişi yok

en: Call
tr: Ara

en: Select number to call
tr: Aranacak numarayı seçin

en: Send SMS
tr: SMS gönder

en: Select number to send message to
tr: İleti gönderilecek numarayı seçin

en: Send email
tr: E-posta gönder

en: Edit
tr: Düzenle

en: Delete contact
tr: Kişi sil

en: Cancel
tr: İptal

en: View and edit contacts
tr: Kişileri görüntüleyin ve düzenleyin
