plasma-phonebook - en to uk translation catalogue (24 entries)

en: Adding contact
uk: Додавання контакту

en: Editing contact
uk: Редагування контакту

en: Photo
uk: Фото

en: Name:
uk: Назва:

en: Phone:
uk: Телефон:

en: E-mail:
uk: Ел. пошта:

en: user@example.org
uk: користувач@example.org

en: Instant Messenger:
uk: Програма для миттєвого зв'язку:

en: protocol:person@example.com
uk: протокол:person@example.com

en: Birthday:
uk: День народження:

en: Note:
uk: Зауваження:

en: Phonebook
uk: Телефонна книга

en: Create New
uk: Створити

en: Import contacts
uk: Імпортувати контакти

en: No contacts
uk: Немає контактів

en: Call
uk: Виклик

en: Select number to call
uk: Виберіть номер для набирання

en: Send SMS
uk: Надіслати SMS

en: Select number to send message to
uk: Виберіть номер для надсилання повідомлення

en: Send email
uk: Надіслати листа

en: Edit
uk: Змінити

en: Delete contact
uk: Вилучити контакт

en: Cancel
uk: Скасувати

en: View and edit contacts
uk: Перегляд і редагування контактів
