plasma-remotecontrollers - en to ar translation catalogue (11 entries)

en: Remote Controllers
ar: أجهزة تحكم عن بعد

en: Configure Inhibited Apps
ar: اضبط التطبيقات المثبطة

en: Inhibitions
ar: المثبطات

en: KDE Plasma
ar: سطح مكتب بلازما

en: Plasma Remote Controllers
ar: أجهزة تحكم عن بعد ببلازما

en: System update status notifier
ar: مُخْطر تحديث حالة النظام

en: © 2022 Plasma Development Team
ar: © -2022 لفريق تطوير بلازما

en: Replace an existing instance
ar: استبدل نسخة موجودة

en: Controller connected
ar: وصل المتحكم

en: Controller Disconnected
ar: فُصل المتحكم

[ctx: What Nintendo Wii remote controllers are called]
en: Wii Remote
ar: وي ريموت
