plasma-remotecontrollers - en to de translation catalogue (66 entries)

en: Play
de: Abspielen

en: Stop
de: Anhalten

en: Rewind
de: Schneller Rücklauf

en: Fast Forward
de: Schneller Vorlauf

en: Up
de: Pfeil hoch

en: Down
de: Pfeil runter

en: Right
de: Pfeil rechts

en: Left
de: Pfeil links

en: Button 0
de: Knopf 0

en: Button 1
de: Knopf 1

en: Button 2
de: Knopf 2

en: Button 3
de: Knopf 3

en: Button 4
de: Knopf 4

en: Button 5
de: Knopf 5

en: Button 6
de: Knopf 6

en: Button 7
de: Knopf 7

en: Button 8
de: Knopf 8

en: Button 9
de: Knopf 9

en: Button Blue
de: Blauer Knopf

en: Button Green
de: Grüner Knopf

en: Button Yellow
de: Gelber Knopf

en: Button Red
de: Roter Knopf

en: Channel Up
de: Kanal hoch

en: Channel Down
de: Kanal runter

en: Exit
de: Beenden

en: Back
de: Zurück

en: Home
de: Startseite

en: Menu
de: Menü

en: Info
de: Information

en: Subtitle
de: Untertitel

en: Left Meta
de: Linke Meta

en: Games
de: Spiele

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Mode
de: Modus

en: Gamepad X / Gamepad Square
de: Gamepad X / Gamepad Quadrat

en: Gamepad A / Gamepad Cross
de: Gamepad A / Gamepad Kreuz

en: Gamepad B / Gamepad Circle
de: Gamepad B / Gamepad Kreis

en: Gamepad Y / Gamepad Triangle
de: Gamepad Y / Gamepad Dreieck

en: Trigger Left-1
de: Linker Trigger 1

en: Trigger Right-1
de: Rechter Trigger 1

en: Trigger Left-2
de: Linker Trigger 2

en: Trigger Right-2
de: Rechter Trigger 2

en: DPad Up
de: Steuerkreuz aufwärts

en: DPad Down
de: Steuerkreuz abwärts

en: DPad Left
de: Steuerkreuz links

en: DPad Right
de: Steuerkreuz rechts

en: Button Left
de: Knopf links

en: Button Right
de: Knopf rechts

en: Button Up
de: Knopf aufwärts

en: Button Down
de: Knopf abwärts

en: Button Enter
de: Knopf Enter

en: Button Back
de: Knopf Back

en: Button Home
de: Knopf Home

en: Bind TV Remote Keys To Buttons
de: Knöpfe von TV-Fernbedienung zu Tasten zuordnen

en: Bind Wii Remote Keys To Buttons
de: Knöpfe von Wii-Fernbedienung zu Tasten zuordnen

en: Bind Gamepad Keys To Buttons
de: Knöpfe von Gamepad zu Tasten zuordnen

en: Go back [←] to return to device selection
de: [←] zurück zur Geräteauswahl

en: Remote Controllers
de: Fernbedienungen

en: Found Devices
de: Gefundene Geräte

en: No Devices Found
de: Keine Geräte gefunden

en: Select Key On Your TV Remote For %1
de: Knopf auf TV-Fernbedienung für %1 auswählen

en: Select Key On Your Gamepad For %1
de: Knopf auf Gamepad für %1 auswählen

en: This module lets you configure remote controllers.
de: Mit diesem Modul können Sie Fernbedienungen einrichten.

en: Device:
de: Gerät:

en: No remote controllers available.
de: Keine Fernbedienungen verfügbar.

en: Configure Remote Controllers
de: Fernbedienungen einrichten
