plasma-remotecontrollers - en to es translation catalogue (10 entries)

en: Remote Controllers
es: Mandos a distancia

en: Configure Inhibited Apps
es: Configurar las aplicaciones inhibidas

en: Inhibitions
es: Suspensiones

en: Plasma Remote Controllers
es: Mandos a distancia de Plasma

en: System update status notifier
es: Notificador del estado de actualización del sistema

en: © 2022 Plasma Development Team
es: © 2022 El equipo de desarrollo de Plasma

en: Replace an existing instance
es: Sustituir una instancia existente

en: Controller connected
es: Controlador conectado

en: Controller Disconnected
es: Controlador desconectado

[ctx: What Nintendo Wii remote controllers are called]
en: Wii Remote
es: Mando Wii
