plasma-remotecontrollers - en to ia translation catalogue (59 entries)

en: Play
ia: Reproduce

en: Stop
ia: Stoppa

en: Pause
ia: Pausa

en: Rewind
ia: Rebobina

en: Fast Forward
ia: Avantia velocemente

en: Enter
ia: Inserta

en: Up
ia: In alto

en: Down
ia: A basso

en: Right
ia: Dextera

en: Left
ia: Sinistra

en: Button 5
ia: Button 4

en: Button Blue
ia: Button Blau

en: Button Green
ia: Button Verde

en: Button Yellow
ia: Button Jalne

en: Button Red
ia: Button Rubie

en: Channel Up
ia: Canale in alto

en: Channel Down
ia: Canale a basso

en: Exit
ia: Exi

en: Back
ia: Retro

en: Home
ia: Domo o initio

en: Subtitle
ia: Sub-Titulo

en: Left Meta
ia: Meta sinistre

en: Games
ia: Jocos

en: Cancel
ia: Cancella

en: Mode
ia: Modo

en: Start
ia: Initia

en: Gamepad X / Gamepad Square
ia: Gamepad X / Gamepad Quadrato

en: Gamepad A / Gamepad Cross
ia: Gamepad A / Gamepad Cruce

en: Gamepad B / Gamepad Circle
ia: Gamepad B / Gamepad Circulo

en: Gamepad Y / Gamepad Triangle
ia: Gamepad Y / Gamepad Triangulo

en: Trigger Left-1
ia: Trigger (Disblocator) a Sinistra-1

en: Trigger Right-1
ia: Trigger (Disblocator) a Dextera-1

en: Trigger Left-2
ia: Trigger (Disblocator) a Sinistra-2

en: Trigger Right-2
ia: Trigger (Disblocator) a Dextera-2

en: DPad Up
ia: DPad in Alto

en: DPad Down
ia: DPad a Basso

en: DPad Left
ia: DPad a Sinistra

en: DPad Right
ia: DPad a Dextera

en: Select
ia: Selige

en: Button Left
ia: Button a sinistra

en: Button Right
ia: Button a Dextera

en: Button Up
ia: Button in Alto

en: Button Down
ia: Button a Basso

en: Button Enter
ia: Button Insertar (Enter)

en: Button Back
ia: Button Retro

en: Button Home
ia: Button Initio

en: Bind TV Remote Keys To Buttons
ia: Liga claves remote de TV a Buttones

en: Bind Wii Remote Keys To Buttons
ia: Liga Claves Remote de Wii a Buttones

en: Bind Gamepad Keys To Buttons
ia: Liga Claves de Gamepad a Buttones

en: Go back [←] to return to device selection
ia: Vade Retro [←] per retornar a selection de dispositivo

en: Remote Controllers
ia: Controllatores Remote

en: Found Devices
ia: Dispositivos trovate

en: No Devices Found
ia: On trovava nulle dispositivo

en: Select Key On Your TV Remote For %1
ia: Selige Clave sur Tu Remote de TV Per %1

en: Select Key On Your Gamepad For %1
ia: Selige Clave sur Tu Gamepad Per %1

en: This module lets you configure remote controllers.
ia: Iste modulo te permitte configurar controlores remote.

en: Device:
ia: Dispositivo:

en: No remote controllers available.
ia: Nulle controlores remote disponibile

en: Configure Remote Controllers
ia: Configura Controlores Remote
