plasma-remotecontrollers - en to it translation catalogue (67 entries)

en: Play
it: Riproduci

en: Stop
it: Ferma

en: Pause
it: Pausa

en: Rewind
it: Riavvolgi

en: Fast Forward
it: Avanti veloce

en: Enter
it: Invio

en: Up
it: Su

en: Down
it: Giù

en: Right
it: Destra

en: Left
it: Sinistra

en: Button 0
it: Pulsante 0

en: Button 1
it: Pulsante 1

en: Button 2
it: Pulsante 2

en: Button 3
it: Pulsante 3

en: Button 4
it: Pulsante 4

en: Button 5
it: Pulsante 5

en: Button 6
it: Pulsante 6

en: Button 7
it: Pulsante 7

en: Button 8
it: Pulsante 8

en: Button 9
it: Pulsante 9

en: Button Blue
it: Pulsante Blu

en: Button Green
it: Pulsante Verde

en: Button Yellow
it: Pulsante Giallo

en: Button Red
it: Pulsante Rosso

en: Channel Up
it: Canale Su

en: Channel Down
it: Canale Giù

en: Exit
it: Esci

en: Back
it: Indietro

en: Info
it: Informazioni

en: Subtitle
it: Sottotitolo

en: Left Meta
it: Meta sinistra

en: Games
it: Giochi

en: Cancel
it: Annulla

en: Mode
it: Modalità

en: Start
it: Avvia

en: Gamepad X / Gamepad Square
it: Gamepad X / Gamepad Quadrato

en: Gamepad A / Gamepad Cross
it: Gamepad A / Gamepad Croce

en: Gamepad B / Gamepad Circle
it: Gamepad B / Gamepad Cerchio

en: Gamepad Y / Gamepad Triangle
it: Gamepad Y / Gamepad Triangolo

en: Trigger Left-1
it: Grilletto Sinistra-1

en: Trigger Right-1
it: Grilletto Destra-1

en: Trigger Left-2
it: Grilletto Sinistra-2

en: Trigger Right-2
it: Grilletto Destra-2

en: DPad Up
it: DPad Su

en: DPad Down
it: DPad Giù

en: DPad Left
it: DPad Sinistra

en: DPad Right
it: DPad Destra

en: Select
it: Seleziona

en: Button Left
it: Pulsante Sinistra

en: Button Right
it: Pulsante Destra

en: Button Up
it: Pulsante Su

en: Button Down
it: Pulsante Giù

en: Button Enter
it: Pulsante Invio

en: Button Back
it: Pulsante Indietro

en: Bind TV Remote Keys To Buttons
it: Associa i tasti del telecomando TV ai pulsanti

en: Bind Wii Remote Keys To Buttons
it: Associa i tasti del telecomando Wii ai pulsanti

en: Bind Gamepad Keys To Buttons
it: Associa i tasti del gamepad ai pulsanti

en: Go back [←] to return to device selection
it: Vai indietro [←] per tornare alla selezione del dispositivo

en: Remote Controllers
it: Controller remoti

en: Found Devices
it: Dispositivi trovati

en: No Devices Found
it: Nessun dispositivo trovato

en: Select Key On Your TV Remote For %1
it: Seleziona il tasto sul telecomando della TV per %1

en: Select Key On Your Gamepad For %1
it: Seleziona il tasto sul tuo gamepad per %1

en: This module lets you configure remote controllers.
it: Questo modulo ti consente di configurare i controller remoti.

en: Device:
it: Dispositivo:

en: No remote controllers available.
it: Nessun controller remoto disponibile.

en: Configure Remote Controllers
it: Configura i controller remoti
