plasma-remotecontrollers - en to nn translation catalogue (67 entries)

en: Play
nn: Spel av

en: Stop
nn: Stopp

en: Rewind
nn: Spol tilbake

en: Fast Forward
nn: Spol fram

en: Enter
nn: OK

en: Up
nn: Opp

en: Down
nn: Ned

en: Right
nn: Høgre

en: Left
nn: Venstre

en: Button 0
nn: Knapp 0

en: Button 1
nn: Knapp 1

en: Button 2
nn: Knapp 2

en: Button 3
nn: Knapp 3

en: Button 4
nn: Knapp 4

en: Button 5
nn: Knapp 5

en: Button 6
nn: Knapp 6

en: Button 7
nn: Knapp 7

en: Button 8
nn: Knapp 8

en: Button 9
nn: Knapp 9

en: Button Blue
nn: Knapp blå

en: Button Green
nn: Knapp grøn

en: Button Yellow
nn: Knapp gul

en: Button Red
nn: Knapp raud

en: Channel Up
nn: Kanal opp

en: Channel Down
nn: Kanal ned

en: Exit
nn: Avslutt

en: Back
nn: Tilbake

en: Home
nn: Heim

en: Menu
nn: Meny

en: Subtitle
nn: Teksting

en: Left Meta
nn: Venstre meta

en: Games
nn: Spel

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Mode
nn: Modus

en: Gamepad X / Gamepad Square
nn: Spelkontroll X/firkant

en: Gamepad A / Gamepad Cross
nn: Spelkontroll A/kryss

en: Gamepad B / Gamepad Circle
nn: Spelkontroll B/sirkel

en: Gamepad Y / Gamepad Triangle
nn: Spelkontroll Y/trekant

en: Trigger Left-1
nn: Triggerknapp venstre 1

en: Trigger Right-1
nn: Triggerknapp høgre 1

en: Trigger Left-2
nn: Triggerknapp venstre 2

en: Trigger Right-2
nn: Triggerknapp høgre 2

en: DPad Up
nn: Styrekross opp

en: DPad Down
nn: Styrekross ned

en: DPad Left
nn: Styrekross venstre

en: DPad Right
nn: Styrekross høgre

en: Select
nn: Vel

en: Button Left
nn: Knapp venstre

en: Button Right
nn: Knapp høgre

en: Button Up
nn: Knapp opp

en: Button Down
nn: Knapp ned

en: Button Enter
nn: Knapp OK

en: Button Back
nn: Knapp tilbake

en: Button Home
nn: Knapp heim

en: Bind TV Remote Keys To Buttons
nn: Set opp knappar for TV-fjernkontroll

en: Bind Wii Remote Keys To Buttons
nn: Set opp knappar for Wii-kontrollar

en: Bind Gamepad Keys To Buttons
nn: Set opp knappar for spelkontrollar

en: Go back [←] to return to device selection
nn: Trykk tilbake («←») for å velja ny eining

en: Remote Controllers
nn: Fjernkontrollar

en: Found Devices
nn: Fann einingar

en: No Devices Found
nn: Fann ingen einingar

en: Select Key On Your TV Remote For %1
nn: Trykk på knappen for %1 på TV-fjernkontrollen

en: Select Key On Your Gamepad For %1
nn: Trykk på knappen for %1 på spelkontrollaren

en: This module lets you configure remote controllers.
nn: Her kan du setja opp fjernkontrollar.

en: Device:
nn: Eining:

en: No remote controllers available.
nn: Fann ingen fjernkontrollar.

en: Configure Remote Controllers
nn: Set opp fjernkontrollar
