plasma-remotecontrollers - en to sv translation catalogue (67 entries)

en: Play
sv: Spela

en: Stop
sv: Stoppa

en: Pause
sv: Paus

en: Rewind
sv: Snabbspola bakåt

en: Fast Forward
sv: Snabbspola framåt

en: Up
sv: Upp

en: Down
sv: Ner

en: Right
sv: Höger

en: Left
sv: Vänster

en: Button 0
sv: Knapp 0

en: Button 1
sv: Knapp 1

en: Button 2
sv: Knapp 2

en: Button 3
sv: Knapp 3

en: Button 4
sv: Knapp 4

en: Button 5
sv: Knapp 5

en: Button 6
sv: Knapp 6

en: Button 7
sv: Knapp 7

en: Button 8
sv: Knapp 8

en: Button 9
sv: Knapp 9

en: Button Blue
sv: Blå knapp

en: Button Green
sv: Grön knapp

en: Button Yellow
sv: Gul knapp

en: Button Red
sv: Röd knapp

en: Channel Up
sv: Kanal upp

en: Channel Down
sv: Kanal ner

en: Exit
sv: Slut

en: Back
sv: Bakåt

en: Home
sv: Hem

en: Menu
sv: Meny

en: Subtitle
sv: Textning

en: Left Meta
sv: Meta vänster

en: Games
sv: Spel

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Mode
sv: Läge

en: Gamepad X / Gamepad Square
sv: Handkontroll X, Handkontroll fyrkant

en: Gamepad A / Gamepad Cross
sv: Handkontroll A, Handkontroll kors

en: Gamepad B / Gamepad Circle
sv: Handkontroll B, Handkontroll cirkel

en: Gamepad Y / Gamepad Triangle
sv: Handkontroll Y, Handkontroll triangel

en: Trigger Left-1
sv: Vänster avtryckare 1

en: Trigger Right-1
sv: Höger avtryckare 1

en: Trigger Left-2
sv: Vänster avtryckare 2

en: Trigger Right-2
sv: Höger avtryckare 2

en: DPad Up
sv: Styrkors upp

en: DPad Down
sv: Styrkors ner

en: DPad Left
sv: Styrkors vänster

en: DPad Right
sv: Styrkors höger

en: Select
sv: Välj

en: Button Left
sv: Knapp vänster

en: Button Right
sv: Knapp höger

en: Button Up
sv: Knapp Upp

en: Button Down
sv: Knapp Ner

en: Button Enter
sv: Knapp Enter

en: Button Back
sv: Knapp Bakåt

en: Button Home
sv: Knapp Hem

en: Bind TV Remote Keys To Buttons
sv: Koppla tv-fjärrkontrollknappar till knappar

en: Bind Wii Remote Keys To Buttons
sv: Koppla tv-fjärrkontrollknappar till knappar

en: Bind Gamepad Keys To Buttons
sv: Koppla handkontrollknappar till knappar

en: Go back [←] to return to device selection
sv: Gå tillbaka [←] för att återgå till enhetsval

en: Remote Controllers
sv: Fjärrkontroller

en: Found Devices
sv: Hittade enheter

en: No Devices Found
sv: Inga enheter hittades

en: Select Key On Your TV Remote For %1
sv: Välj knapp på tv-fjärrkontrollen för %1

en: Select Key On Your Gamepad For %1
sv: Välj knapp på handkontrollen för %1

en: This module lets you configure remote controllers.
sv: Modulen låter dig anpassa fjärrkontroller.

en: Device:
sv: Enhet:

en: No remote controllers available.
sv: Inga fjärrkontroller tillgängliga.

en: Configure Remote Controllers
sv: Anpassa fjärrkontroller
