plasma-remotecontrollers - en to tr translation catalogue (70 entries)

en: Play
tr: Oynat

en: Stop
tr: Durdur

en: Pause
tr: Duraklat

en: Rewind
tr: Geri Sar

en: Fast Forward
tr: İleri Sar

en: Enter
tr: Giriş

en: Up
tr: Yukarı

en: Down
tr: Aşağı

en: Right
tr: Sağ

en: Left
tr: Sol

en: Button 0
tr: Düğme 0

en: Button 1
tr: Düğme 1

en: Button 2
tr: Düğme 2

en: Button 3
tr: Düğme 3

en: Button 4
tr: Düğme 4

en: Button 5
tr: Düğme 5

en: Button 6
tr: Düğme 6

en: Button 7
tr: Düğme 7

en: Button 8
tr: Düğme 8

en: Button 9
tr: Düğme 9

en: Button Blue
tr: Mavi Düğme

en: Button Green
tr: Yeşil Düğme

en: Button Yellow
tr: Sarı Düğme

en: Button Red
tr: Kırmızı Düğme

en: Channel Up
tr: Kanal Yukarı

en: Channel Down
tr: Kanal Aşağı

en: Exit
tr: Çık

en: Back
tr: Geri

en: Home
tr: Ana Ekran

en: Menu
tr: Menü

en: Info
tr: Bilgi

en: Subtitle
tr: Altyazı

en: Left Meta
tr: Sol Meta

en: Games
tr: Oyunlar

en: Cancel
tr: İptal

en: Mode
tr: Kip

en: Start
tr: Başlat

en: Gamepad X / Gamepad Square
tr: Oyun Pedi X / Oyun Pedi Kare

en: Gamepad A / Gamepad Cross
tr: Oyun Pedi A Oyun Pedi Çarpı

en: Gamepad B / Gamepad Circle
tr: Oyun Pedi B / Oyun Pedi Daire

en: Gamepad Y / Gamepad Triangle
tr: Oyun Pedi Y / Oyun Pedi Üçgen

en: Trigger Left-1
tr: Tetik Sol 1

en: Trigger Right-1
tr: Tetik Sağ 1

en: Trigger Left-2
tr: Tetik Sol 2

en: Trigger Right-2
tr: Tetik Sağ 2

en: DPad Up
tr: DPad Yukarı

en: DPad Down
tr: DPad Aşağı

en: DPad Left
tr: DPad Sol

en: DPad Right
tr: DPad Sağ

en: Select
tr: Seç

en: Button Left
tr: Sol Düğme

en: Button Right
tr: Sağ Düğme

en: Button Up
tr: Yukarı Düğme

en: Button Down
tr: Aşağı Düğme

en: Button Enter
tr: Giriş Düğmesi

en: Button Back
tr: Geri Düğmesi

en: Button Home
tr: Ana Ekran Düğmesi

en: Bind TV Remote Keys To Buttons
tr: TV Uzaktan Kumanda Düğmelerini Bağıntıla

en: Bind Wii Remote Keys To Buttons
tr: Wii Kumanda Düğmelerini Bağıntıla

en: Bind Gamepad Keys To Buttons
tr: Oyun Pedi Düğmelerini Bağıntıla

en: Go back [←] to return to device selection
tr: Aygıt seçimine geri dönmek için geri [←] gidin

en: Remote Controllers
tr: Uzaktan Kumandalar

en: Found Devices
tr: Bulunan Aygıtlar

en: No Devices Found
tr: Aygıt Bulunamadı

en: Select Key On Your TV Remote For %1
tr: %1 için TV Kumandanızda Düğme Seçin

en: Select Key On Your Gamepad For %1
tr: %1 için Oyun Pedinizde Düğme Seçin

en: This module lets you configure remote controllers.
tr: Bu modül, uzaktan kumandalarınızı yapılandırmanıza izin verir.

en: Device:
tr: Aygıt:

en: No remote controllers available.
tr: Kullanılabilir uzaktan kumanda yok.

en: Configure Remote Controllers
tr: Uzaktan Kumandaları Yapılandır
