plasma-remotecontrollers - en to tr translation catalogue (10 entries)

en: Remote Controllers
tr: Uzaktan Kumandalar

en: Configure Inhibited Apps
tr: Engellenen Uygulamaları Yapılandır

en: Inhibitions
tr: Engellemeler

en: Plasma Remote Controllers
tr: Plasma Uzaktan Kumandalar

en: System update status notifier
tr: Sistem güncelleme durumu bildirici

en: © 2022 Plasma Development Team
tr: © 2022 Plasma Geliştirme Takımı

en: Replace an existing instance
tr: Var olan bir örneği değiştir

en: Controller connected
tr: Kumanda bağlandı

en: Controller Disconnected
tr: Kumanda bağlantısı kesildi

[ctx: What Nintendo Wii remote controllers are called]
en: Wii Remote
tr: Wii Uzaktan Kumanda
