plasma-remotecontrollers - en to uk translation catalogue (11 entries)

en: Remote Controllers
uk: Дистанційне керування

en: Configure Inhibited Apps
uk: Налаштувати заборонені програми

en: Inhibitions
uk: Заборони

en: KDE Plasma
uk: Плазма KDE

en: Plasma Remote Controllers
uk: Дистанційне керування Плазмою

en: System update status notifier
uk: Засіб сповіщення щодо оновлень у системі

en: © 2022 Plasma Development Team
uk: © Команда розробників Плазми, 2022

en: Replace an existing instance
uk: Замінити наявний екземпляр

en: Controller connected
uk: Контролер з'єднано

en: Controller Disconnected
uk: Контролер від'єднано

[ctx: What Nintendo Wii remote controllers are called]
en: Wii Remote
uk: Пульт керування Wii
