plasmaengineexplorer - en to be@latin translation catalogue (33 entries)

en: Expand All
be@latin: Razharni ŭsio

en: Collapse All
be@latin: Zharni ŭsio

en: Plasma Engine Explorer
be@latin: Prahlad žarołaŭ „Plasma”

en: Search
be@latin: Šukaj

en: Type
be@latin: Typ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_operationDescription)
en: Value
be@latin: Vartaść

en: Get associated service
be@latin: Vykarystaj źviazanuju pasłuhu

en: Update source now
be@latin: Aktualizuj krynicu

en: Remove source
be@latin: Vydali krynicu

[ctx: The user did a query to a dataengine and it returned empty data]
en: <empty>
be@latin: <pusta>

[ctx: A the dataengine returned something that the humble view on the engineexplorer can't display, like a picture]
en: <not displayable>
be@latin: <niemahčyma pakazać>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, m_title)
en: Plasma DataEngine Explorer
be@latin: Prahlad žarołaŭ źviestak „Plasma”

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_sourceRequester)
en: Source name
be@latin: Nazva krynicy

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_updateInterval)
en: Update on demand
be@latin: Aktualizuj pry patrebie

en: Search Columns
be@latin: Słupki pošuku

en: All Visible Columns
be@latin: Usie vidočnyja słupki

en: S&earch:
be@latin: &Šukaj:

en: Explore the data published by Plasma DataEngines
be@latin: Prahladaj źviestki, vydadzienyja žarołami źviestak „Plasma”

en: (c) 2006, The KDE Team
be@latin: © 2006, supolnaść KDE

en: Author and maintainer
be@latin: Aŭtar i dahladnik

en: The desired height in pixels
be@latin: Patrebnaja vyšynia ŭ punktach

en: The desired width in pixels
be@latin: Patrebnaja šyrynia ŭ punktach

en: The desired x position in pixels
be@latin: Patrebnaja pazycyja „X” u punktach

en: The desired y position in pixels
be@latin: Patrebnaja pazycyja „Y” u punktach

en: The data engine to use
be@latin: Patrebnaje žarało źviestak

en: The source to request
be@latin: Patrebnaja krynica

[ctx: Plasma engine with unknown name]
en: Unknown
be@latin: Nieviadomaja

en: Start Operation
be@latin: Pačni aperacyju

[ctx: Plasma service with unknown name]
en: Unknown
be@latin: Nieviadomaja

[ctx: %1 is a Plasma service name]
en: %1 Service Explorer
be@latin: Prahlad pasłuhi „%1”

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_operationDescription)
en: Key
be@latin: Kluč

en: Operation Result
be@latin: Vynik aperacyi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_operationStatus)
en: Operation count
be@latin: Kolkaść aperacyjaŭ
