plasmaengineexplorer - en to bn_IN translation catalogue (30 entries)

en: Expand All
bn_IN: সকল প্রসারিত করা হবে

en: Collapse All
bn_IN: সকল সংকুচিত করা হবে

en: Search
bn_IN: অনুসন্ধান

en: Type
bn_IN: প্রকৃতি

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_operationDescription)
en: Value
bn_IN: মান

en: Get associated service
bn_IN: সংযুক্ত পরিসেবা প্রাপ্ত করুন

en: Update source now
bn_IN: উৎস এখন আপডেট করুন

en: Remove source
bn_IN: উৎস সরিয়ে ফেলুন

[ctx: The name of the engine followed by the number of data sources]
en: %1 Engine - 1 data source | %1 Engine - %2 data sources
bn_IN[0]: %1 ইঞ্জিন - তথ্যের ১-টি উৎস
bn_IN[1]: %1 ইঞ্জিন - তথ্যের %2-টি উৎস

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_sourceRequester)
en: Source name
bn_IN: উৎসের নাম

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_updateInterval)
en: Update on demand
bn_IN: প্রয়োজন অনুসারে আপডেট করা হবে

en: Search Columns
bn_IN: অনুসন্ধানের কলাম

en: All Visible Columns
bn_IN: সকল দৃশ্যমান কলাম

en: S&earch:
bn_IN: অনুসন্ধান: (&e)

en: Explore the data published by Plasma DataEngines
bn_IN: Plasma DataEngines দ্বারা প্রকাশিত তথ্য পরিদর্শন করুন

en: (c) 2006, The KDE Team
bn_IN: (c) ২০০৬, KDE দল

en: Aaron J. Seigo
bn_IN: অ্যারন জে. সেইগো

en: Author and maintainer
bn_IN: নির্মাতা ও মেইন্টেনার

en: The desired height in pixels
bn_IN: পিক্সেল অনুযায়ী চিহ্নিত পছন্দসই উচ্চতা

en: The desired width in pixels
bn_IN: পিক্সেল অনুযায়ী চিহ্নিত পছন্দসই প্রস্থ

en: The desired x position in pixels
bn_IN: পিক্সেল অনুযায়ী চিহ্নিত পছন্দ x অবস্থান

en: The desired y position in pixels
bn_IN: পিক্সেল অনুযায়ী চিহ্নিত পছন্দ y অবস্থান

en: The data engine to use
bn_IN: ব্যবহারযোগ্য ডাটা ইঞ্জিন

en: The source to request
bn_IN: অনুরোধ করা উৎস

[ctx: Plasma engine with unknown name]
en: Unknown
bn_IN: অজানা

en: Start Operation
bn_IN: প্রারম্ভিক কর্ম

[ctx: Plasma service with unknown name]
en: Unknown
bn_IN: অজানা

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_operationDescription)
en: Key
bn_IN: কি

en: Operation Result
bn_IN: কর্মের ফলাফল

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_operationStatus)
en: Operation count
bn_IN: কর্মের সংখ্যা
