plasmaengineexplorer - en to csb translation catalogue (39 entries)

en: Expand All
csb: Zmaksymalizëjë wszëtczé

en: Collapse All
csb: Zminimalizëjë wszëtczé

en: Plasma Engine Explorer
csb: Eksplorera mòtoru Plasmë

en: Search
csb: Szëkba

en: Type
csb: Ôrt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_operationDescription)
en: Value
csb: Wôrtnota

en: Get associated service
csb: Dobëjë przënôléżącé serwisë

en: Update source now
csb: Zaktualni terô zdroje

en: Remove source
csb: Rëmôj zdroje

[ctx: The user did a query to a dataengine and it returned empty data]
en: <empty>
csb: <pùsti>

[ctx: A the dataengine returned something that the humble view on the engineexplorer can't display, like a picture]
en: <not displayable>
csb: <niewëskrzëniwólné>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, m_title)
en: Plasma DataEngine Explorer
csb: Eksplorera mòtoru pòdôwków Plasmë

[ctx: The name of the engine followed by the number of data sources]
en: %1 Engine - 1 data source | %1 Engine - %2 data sources
csb[0]: %1 mòtór - 1 zdrój pòdôwków
csb[1]: %1 mòtór - %2 zdroje pòdôwków
csb[2]: %1 mòtór - %2 zdrojów pòdôwków

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_sourceRequester)
en: Source name
csb: Miono zdroju

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_updateInterval)
en: Update on demand
csb: Aktualizacëjô na żądanié

en: Search Columns
csb: Przeszëkôj kòlumnë

en: All Visible Columns
csb: Wszëtczé widzawné kòlumnë

en: S&earch:
csb: S&zëkba:

en: No description available
csb: Ni mô przëstãpnégò òpisënkù

en: Explore the data published by Plasma DataEngines
csb: Przezérô pòdôwczi pùblikòwóné przez Plasma DataEngines

en: Author and maintainer
csb: Ùsôdzca ë òpiekùn

en: Displays a list of known engines and their descriptions
csb: Wëskrzëniwô lëstã znónëch mòtorów a jich òpisënczi

en: The desired height in pixels
csb: Żądónô wiżo w pikselach

en: The desired width in pixels
csb: Żądónô szérzô w pikselach

en: The desired x position in pixels
csb: Żądónô pòzycëjô x w pikselach

en: The desired y position in pixels
csb: Żądónô pòzycëjô y w pikselach

en: The data engine to use
csb: Mòtór pòdôwków do ùżëcô

en: The source to request
csb: Zdroje do wëskrzënieniô

en: Update interval in milliseconds
csb: Interwał aktualizacëji w milisekùndach

en: Only show engines associated with the parent application; maps to the X-KDE-ParentApp entry in the DataEngine's .desktop file.
csb: Pòkazëje le mòtorë zrzëszoné z nôdrzãdnëma aplikacëjama. Mapùje do wpisënkù X-KDE-ParentApp w lopkù .desktop słëchającym do DataEngine.

[ctx: Plasma engine with unknown name]
en: Unknown
csb: Nieznóné

en: Start Operation
csb: Sztartëjë dzéjanié

[ctx: Plasma service with unknown name]
en: Unknown
csb: Nieznóné

[ctx: %1 is a Plasma service name]
en: %1 Service Explorer
csb: %1 eksplorera ùsłëznotów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_operationDescription)
en: Key
csb: Klucz

en: Operation Result
csb: Skùtk dzéjaniô

en: No response from job.
csb: Felënk òdpòwiescë.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_operationStatus)
en: Operation count
csb: Wielëna dzéjaniów

en: Data Engines
csb: Mòtorë pòdôwków
