plasmoidviewer - en to da translation catalogue (14 entries)

en: Run Plasma widgets in their own window
da: Kør Plasma-widgets i deres eget vindue

en: The name of the containment plugin
da: Navn på beholder-plugin

en: The name of the applet plugin
da: Navn på baggrundsbillede-plugin

en: The formfactor to use (horizontal, vertical, mediacenter, planar or application)
da: Det format der skal bruges (horisontalt, vertikalt, mediecenter, planar eller applikation)

en: The location constraint to start the Containment with (floating, desktop, fullscreen, topedge, bottomedge, leftedge, rightedge)
da: Den sted-begrænsning som beholderen skal starte med (flydende, desktop, fuldskærm, topkant, bundkant, venstrekant, højrekant)

en: Set the x position of the plasmoidviewer on the Plasma desktop
da: Angiv x-position for plasmoidviewer på Plasma-skrivebordet

en: Set the y position of the plasmoidviewer on the Plasma desktop
da: Angiv y-position for plasmoidviewer på Plasma-skrivebordet

en: Set the window size of the plasmoidview
da: Angiv vinduesstørrelse for plasmoidview

en: The size in kB to set the pixmap cache to
da: Størrelsen i kB som pixmap-cachen skal indstilles til

en: The name of the theme which the shell will use
da: Navnet på det tema som skallen skal bruge

en: Data that should be passed to the applet as 'externalData' event
da: Data skal sendes til appletten som "externalData"-hændelse

en: Applet %1 does not exist.
da: Appletten %1 findes ikke.

en: Containment %1 does not exist.
da: Beholderen %1 findes ikke.

[ctx: @title:window]
en: Save Screenshot
da: Gem skærmbillede
