plasmaengineexplorer - en to el translation catalogue (53 entries)

en: Expand All
el: Ανάπτυξη όλων

en: Collapse All
el: Σύμπτυξη όλων

en: Plasma Engine Explorer
el: Περιηγητής μηχανών Plasma

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Type
el: Τύπος

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_operationDescription)
en: Value
el: Τιμή

en: Get associated service
el: Λήψη συσχετιζόμενης υπηρεσίας

en: Get associated model
el: Λήψη συσχετιζόμενου προτύπου

en: Update source now
el: Ενημέρωση πηγής τώρα

en: Remove source
el: Αφαίρεση πηγής

en: <1 item> | <%1 items>
el[0]: <1 αντικείμενο>
el[1]: <%1 αντικείμενα>

[ctx: The user did a query to a dataengine and it returned empty data]
en: <empty>
el: <κενό>

[ctx: A the dataengine returned something that the humble view on the engineexplorer can't display, like a picture]
en: <not displayable>
el: <μη εμφανίσιμο>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, m_title)
en: Plasma DataEngine Explorer
el: Περιηγητής μηχανής δεδομένων Plasma

[ctx: The name of the engine followed by the number of data sources]
en: %1 Engine - 1 data source | %1 Engine - %2 data sources
el[0]: Μηχανή %1 - 1 πηγή δεδομένων
el[1]: Μηχανή %1 - %2 πηγές δεδομένων

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_sourceRequester)
en: Source name
el: Όνομα πηγής

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_updateInterval)
en: Update on demand
el: Ενημέρωση κατ' αίτηση

note: i18n: ectx: property (prefix), widget (QSpinBox, m_updateInterval)
en: Update Every
el: Ενημέρωση κάθε

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_sourceRequesterButton)
en: Request Source
el: Αίτηση πηγής

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_serviceRequester)
en: Service for source
el: Υπηρεσία για την πηγή

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_serviceRequesterButton)
en: Request Service for Source
el: Αίτηση υπηρεσίας για την πηγή

en: Search Columns
el: Στήλες αναζήτησης

en: All Visible Columns
el: Όλες οι ορατές στήλες

en: S&earch:
el: Α&ναζήτηση:

en: No description available
el: Μη διαθέσιμη περιγραφή

en: Explore the data published by Plasma DataEngines
el: Περιήγηση στα δεδομένα των μηχανών Plasma

en: (c) 2006, The KDE Team
el: (c) 2006, Η ομάδα του KDE

en: Author and maintainer
el: Συγγραφέας και συντηρητής

en: Displays a list of known engines and their descriptions
el: Εμφάνιση μιας λίστας με τις μηχανές και τις περιγραφές τους

en: The desired height in pixels
el: Το επιθυμητό ύψος σε εικονοστοιχεία

en: The desired width in pixels
el: Το επιθυμητό πλάτος σε εικονοστοιχεία

en: The desired x position in pixels
el: Η επιθυμητή θέση x σε εικονοστοιχεία

en: The desired y position in pixels
el: Η επιθυμητή θέση y σε εικονοστοιχεία

en: The data engine to use
el: Η μηχανή δεδομένων προς χρήση

en: The source to request
el: Η πηγή προς αίτηση

en: Update interval in milliseconds
el: Χρονικό διάστημα ενημέρωσης σε χιλιοστά

en: Only show engines associated with the parent application; maps to the X-KDE-ParentApp entry in the DataEngine's .desktop file.
el: Εμφάνιση μόνο των μηχανών που σχετίζονται με τη γονική εφαρμογή: γίνεται χρήση της X-KDE-ParentApp στο αρχείο της μηχανής δεδομένων .desktop.

[ctx: Plasma engine with unknown name]
en: Unknown
el: Άγνωστο

en: No valid model was returned. Verify that a model is available for this source.
el: Δεν επιστράφηκε κανένα έγκυρο πρότυπο. Βεβαιωθείτε ότι το πρότυπο είναι διαθέσιμο για αυτήν την πηγή.

[ctx: %1 is a Plasma dataengine name]
en: %1 Model Explorer
el: Περιηγητής προτύπων %1

en: Start Operation
el: Έναρξη λειτουργίας

[ctx: Plasma service with unknown name]
en: Unknown
el: Άγνωστο

en: No valid service was returned. Verify that a service is available for this source.
el: Δεν επιστράφηκε καμία έγκυρη υπηρεσία. Βεβαιωθείτε ότι η υπηρεσία είναι διαθέσιμη για αυτήν την πηγή.

[ctx: %1 is a Plasma service name]
en: %1 Service Explorer
el: Περιηγητής υπηρεσίας %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_operationDescription)
en: Key
el: Κλειδί

en: <b>'%1'</b> operation with destination <b>'%2'</b> failed. <p>The error was: <b>'%3: %4'</b></p>
el: Η λειτουργία <b>'%1'</b> με προορισμό το <b>'%2'</b> απέτυχε. <p>Το σφάλμα ήταν: <b>'%3: %4'</b></p>

en: Operation Result
el: Αποτέλεσμα λειτουργίας

en: No response from job.
el: Καμία απάντηση από την εργασία.

en: <b>'%1'</b> operation with destination <b>'%2'</b> returned successfully. <p>The result was: <b>'%3'</b></p>
el: Η λειτουργία <b>'%1'</b> με προορισμό το <b>'%2'</b> επέστρεψε με επιτυχία. <p>Το αποτέλεσμα είναι: <b>'%3'</b></p>

en: One active operation… | %1 operations active…
el[0]: Μια ενεργή λειτουργία…
el[1]: %1 ενεργές λειτουργίες…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_operationsLabel)
en: Opera&tion:
el: &Λειτουργία:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_operationStatus)
en: Operation count
el: Πλήθος λειτουργιών:

en: Data Engines
el: Μηχανές δεδομένων
