plasmoidviewer - en to eo translation catalogue (15 entries)

en: Plasmoidviewer
eo: PlasmoidVidilo

en: Run Plasma widgets in their own window
eo: Lanĉi Plasma fenestraĵojn en ilia propa fenestro

en: The name of the containment plugin
eo: La nomo de la entenila kromprogramo

en: The name of the applet plugin
eo: La nomo de la apleta kromprogramo

en: The formfactor to use (horizontal, vertical, mediacenter, planar or application)
eo: La formfaktoro uzenda (horizontala, vertikala, mediacentra, planara aŭ aplikaĵa)

en: The location constraint to start the Containment with (floating, desktop, fullscreen, topedge, bottomedge, leftedge, rightedge)
eo: La loka limigo kun kiu starti the Entenon (flosanta, labortabla, plen-ekrana, supraborda, malsupraborda, maldekstraborda, dekstraborda)

en: Set the x position of the plasmoidviewer on the Plasma desktop
eo: Meti la x pozicion de la plasmoidvidilo sur la Plasma laborspaco

en: Set the y position of the plasmoidviewer on the Plasma desktop
eo: Meti la y pozicion de la plasmoidvidilo sur la Plasma laborspaco

en: Set the window size of the plasmoidview
eo: Meti la fenestrograndecon de la plasmoid-videjo

en: The size in kB to set the pixmap cache to
eo: La grandeco en kB al kiu meti la pixmap-kaŝmemoron

en: The name of the theme which the shell will use
eo: La nomo de la etoso kiun la ŝelo uzos

en: Data that should be passed to the applet as 'externalData' event
eo: Datumoj kiuj estu transdonataj al la apleto kiel 'externalData' evento

en: Applet %1 does not exist.
eo: Apleto %1 ne ekzistas.

en: Containment %1 does not exist.
eo: Enteno %1 ne ekzistas.

[ctx: @title:window]
en: Save Screenshot
eo: Konservi Ekrankopion
