plasmoidviewer - en to et translation catalogue (15 entries)

en: Plasmoidviewer
et: Plasmoidide näitaja

en: Run Plasma widgets in their own window
et: Plasma vidinate käivitamine oma aknas

en: The name of the containment plugin
et: Konteinerplugina nimi

en: The name of the applet plugin
et: Apletiplugina nimi

en: The formfactor to use (horizontal, vertical, mediacenter, planar or application)
et: Kasutatav vormitegur (horizontal, vertical, mediacenter, planar või application)

en: The location constraint to start the Containment with (floating, desktop, fullscreen, topedge, bottomedge, leftedge, rightedge)
et: Asukohapiirang (floating, desktop, fullscreen, topedge, bottomedge, leftedge, rightedge)

en: Set the x position of the plasmoidviewer on the Plasma desktop
et: Plasmoidvieweri X-asukoha määramine Plasma töölaual

en: Set the y position of the plasmoidviewer on the Plasma desktop
et: Plasmoidvieweri Y-asukoha määramine Plasma töölaual

en: Set the window size of the plasmoidview
et: Plasmoidview akna suuruse määramine

en: The size in kB to set the pixmap cache to
et: Rasterpildi puhvi suurus (kB)

en: The name of the theme which the shell will use
et: Shelli kasutatava teema nimi

en: Data that should be passed to the applet as 'externalData' event
et: Andmed, mis tuleb apletile edastada 'externalData' sündmusena

en: Applet %1 does not exist.
et: Apletti %1 ei ole olemas.

en: Containment %1 does not exist.
et: Konteinerit %1 ei ole olemas.

[ctx: @title:window]
en: Save Screenshot
et: Ekraanipildi salvestamine
