plasmoidviewer - en to fi translation catalogue (14 entries)

en: Run Plasma widgets in their own window
fi: Suorittaa Plasma-sovelmia omassa ikkunassaan

en: The name of the containment plugin
fi: Sovelmasäiliöliitännäisen nimi

en: The name of the applet plugin
fi: Sovelmaliitännäisen nimi

en: The formfactor to use (horizontal, vertical, mediacenter, planar or application)
fi: Käytettävä muoto (horizontal, vertical, mediacenter, planar tai application)

en: The location constraint to start the Containment with (floating, desktop, fullscreen, topedge, bottomedge, leftedge, rightedge)
fi: Sijaintirajoitus, jolla sovelmasäiliö käynnistetään (floating, desktop, fullscreen, topedge, bottomedge, leftedge, rightedge)

en: Set the x position of the plasmoidviewer on the Plasma desktop
fi: Aseta plasmoidviewerin x-sijainti Plasma-työpöydällä

en: Set the y position of the plasmoidviewer on the Plasma desktop
fi: Aseta plasmoidviewerin y-sijainti Plasma-työpöydällä

en: Set the window size of the plasmoidview
fi: Aseta plasmoidinäkymän ikkunan koko

en: The size in kB to set the pixmap cache to
fi: Pixmap-välimuistin koko kilotavuina

en: The name of the theme which the shell will use
fi: Työpöytäkuoren käyttämän teeman nimi

en: Data that should be passed to the applet as 'externalData' event
fi: Data, joka pitäisi välittää sovellukseen ”externalData”-tapahtumana

en: Applet %1 does not exist.
fi: Sovelmaa %1 ei ole olemassa.

en: Containment %1 does not exist.
fi: Sovelmasäiliötä %1 ei ole olemassa.

[ctx: @title:window]
en: Save Screenshot
fi: Tallenna kuvakaappaus
