plasmaengineexplorer - en to gu translation catalogue (41 entries)

en: Expand All
gu: બધું વિસ્તારો

en: Collapse All
gu: બધું સંકોચો

en: Plasma Engine Explorer
gu: પ્લાઝમા એન્જિન ખોળનાર

en: Search
gu: શોધ

en: Type
gu: પ્રકાર

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_operationDescription)
en: Value
gu: કિંમત

en: Get associated service
gu: સંબંધિત સેવાઓ મેળવો

en: Update source now
gu: સ્ત્રોત અત્યારે સુધારો

en: Remove source
gu: સ્ત્રોત દૂર કરો

en: <1 bit> | <%1 bits>
gu[0]: <૧ બીટ>
gu[1]: <%1 બીટ્સ>

en: <1 byte> | <%1 bytes>
gu[0]: <૧ બાઇટ>
gu[1]: <%1 બાઇટ્સ>

en: <1 item> | <%1 items>
gu[0]: <૧ વસ્તુ>
gu[1]: <%1 વસ્તુઓ>

[ctx: The user did a query to a dataengine and it returned empty data]
en: <empty>
gu: <ખાલી>

[ctx: A the dataengine returned something that the humble view on the engineexplorer can't display, like a picture]
en: <not displayable>
gu: <દર્શાવી ન શકાય તેવું>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, m_title)
en: Plasma DataEngine Explorer
gu: પ્લાઝમા માહિતીએન્જિન ખોળનાર

[ctx: The name of the engine followed by the number of data sources]
en: %1 Engine - 1 data source | %1 Engine - %2 data sources
gu[0]: %1 એન્જિન - ૧ માહિતી સ્ત્રોત
gu[1]: %1 એન્જિન - %2 માહિતી સ્ત્રોતો

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_sourceRequester)
en: Source name
gu: સ્ત્રોત નામ

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_updateInterval)
en: Update on demand
gu: વિનંતિ પર સુધારો

en: Search Columns
gu: શોધ સ્થંભો

en: All Visible Columns
gu: બધાં દ્રશ્યમાન સ્થંભો

en: S&earch:
gu: શોધ (&e):

en: Explore the data published by Plasma DataEngines
gu: પ્લાઝમા માહિતીસ્ત્રોતો વડે પ્રકાશિત થતી માહિતી ખોળો

en: (c) 2006, The KDE Team
gu: (c) ૨૦૦૬, ધ કેડીઇ ટીમ

en: Aaron J. Seigo
gu: એરોન જે. સેઇગો

en: Author and maintainer
gu: લેખક અને જાળવનાર

en: The desired height in pixels
gu: પિક્સેલમાં ઇચ્છિત ઉંચાઇ

en: The desired width in pixels
gu: પિક્સેલમાં ઇચ્છિત પહોળાઇ

en: The desired x position in pixels
gu: પિક્સેલમાં ઇચ્છિત x સ્થિતિ

en: The desired y position in pixels
gu: પિક્સેલમાં ઇચ્છિત y સ્થિતિ

en: The data engine to use
gu: ઉપયોગ કરવા માટેનું માહિતી એન્જિન

en: The source to request
gu: વિનંતીનો સ્ત્રોત

en: Update interval in milliseconds
gu: સમયગાળો મિલિસેકન્ડ્સમાં સુધારો.

[ctx: Plasma engine with unknown name]
en: Unknown
gu: અજાણ્યું

en: Start Operation
gu: ક્રિયા શરૂ કરો

[ctx: Plasma service with unknown name]
en: Unknown
gu: અજાણ્યું

[ctx: %1 is a Plasma service name]
en: %1 Service Explorer
gu: %1 સેવા શોધનાર

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_operationDescription)
en: Key
gu: કળ

en: Operation Result
gu: ક્રિયા પરિણામ

en: No response from job.
gu: કાર્ય તરફથી કોઇ જવાબ નથી.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_operationStatus)
en: Operation count
gu: ક્રિયા ગણતરી

en: Data Engines
gu: માહિતી એન્જિનો
