plasmaengineexplorer - en to he translation catalogue (51 entries)

en: Expand All
he: הרחב הכל

en: Collapse All
he: צמצם הכל

en: Plasma Engine Explorer
he: מנוע הדפדפן של Plasma

en: Search
he: חיפוש

en: Type
he: סוג

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_operationDescription)
en: Value
he: ערך

en: Get associated service
he: קבל את השירות המשוייך

en: Get associated model
he: קבל מודל קשור

en: Update source now
he: עדכן מקור כעת

en: Remove source
he: הסר מקור

en: <1 bit> | <%1 bits>
he[0]: <ביט אחד>
he[1]: <%1 ביטים>

en: <1 byte> | <%1 bytes>
he[0]: <בית אחד>
he[1]: <%1 בתים>

en: <1 item> | <%1 items>
he[0]: <פריט אחד>
he[1]: <%1 פריטין>

[ctx: The user did a query to a dataengine and it returned empty data]
en: <empty>
he: <ריק>

[ctx: A the dataengine returned something that the humble view on the engineexplorer can't display, like a picture]
en: <not displayable>
he: <לא ניתן להצגה>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, m_title)
en: Plasma DataEngine Explorer
he: דפדפן המנוע המידע של Plasma

[ctx: The name of the engine followed by the number of data sources]
en: %1 Engine - 1 data source | %1 Engine - %2 data sources
he[0]: מנוע %1 - מקור מידע אחד
he[1]: מנוע %1 - ‏%2 מקורות מידע

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_sourceRequester)
en: Source name
he: שם המקור

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_updateInterval)
en: Update on demand
he: עדכן לפי דרישה

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_updateInterval)
en:  ms
he:  אלפיות השניה

note: i18n: ectx: property (prefix), widget (QSpinBox, m_updateInterval)
en: Update Every
he: עדכון כל

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_sourceRequesterButton)
en: Request Source
he: מקור בקשה

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_serviceRequester)
en: Service for source
he: שירות למקור

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_serviceRequesterButton)
en: Request Service for Source
he: בקש שירות למקור

en: Search Columns
he: חיפוש בטורים

en: All Visible Columns
he: כל הטורים הנראים

en: S&earch:
he: ח&יפוש:

en: No description available
he: אין תיאור זמין

en: Explore the data published by Plasma DataEngines
he: עיין במידע המופץ על ידי מנועי המידע של Plasma

en: (c) 2006, The KDE Team
he: ‎(c) 2006, הצוות של KDE

en: Author and maintainer
he: עורך ומתחזק

en: Displays a list of known engines and their descriptions
he: מציג רשימת מנועים ידועים ותיאורם

en: The desired height in pixels
he: הגובה הרצוי בפיקסלים

en: The desired width in pixels
he: הרוחב הרצוי בפיקסלים

en: The desired x position in pixels
he: מיקום ה־x הרצוי בפיקסלים

en: The desired y position in pixels
he: מיקום ה־y הרצוי בפיקסלים

en: The data engine to use
he: מנוע המידע לשימוש

en: The source to request
he: המקור לבקשה

en: Update interval in milliseconds
he: תדירות העדכון באלפיות השניה

en: Only show engines associated with the parent application; maps to the X-KDE-ParentApp entry in the DataEngine's .desktop file.
he: מראה רק מנועים הקשורים עם יישום האב; maps to the X-KDE-ParentApp entry in the DataEngine's .desktop file.

[ctx: Plasma engine with unknown name]
en: Unknown
he: לא ידוע

[ctx: %1 is a Plasma dataengine name]
en: %1 Model Explorer
he: סייר מודלים %1

en: Start Operation
he: התחל פעולה

[ctx: Plasma service with unknown name]
en: Unknown
he: לא ידוע

[ctx: %1 is a Plasma service name]
en: %1 Service Explorer
he: סייר שירות %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_operationDescription)
en: Key
he: מפתח

en: Operation Result
he: תוצאת הפעילות

en: No response from job.
he: אין תגובה מהפעילות

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_operationsLabel)
en: Opera&tion:
he: &פעולה:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_operationStatus)
en: Operation count
he: מספר הפעולה

en: Data Engines
he: מנועי נתונים
