plasmaengineexplorer - en to hr translation catalogue (38 entries)

en: Expand All
hr: Proširi sve

en: Collapse All
hr: Sažmi sve

en: Plasma Engine Explorer
hr: Preglednik Plasma podrške

en: Search
hr: Traži

en: Type
hr: Vrsta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_operationDescription)
en: Value
hr: Vrijednost

en: Get associated service
hr: Uzmi odgovarajuću uslugu

en: Update source now
hr: Ažuriraj izvor sada

en: Remove source
hr: Ukloni izvor

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, m_title)
en: Plasma DataEngine Explorer
hr: Preglednik Plasma podrške za podatke

[ctx: The name of the engine followed by the number of data sources]
en: %1 Engine - 1 data source | %1 Engine - %2 data sources
hr[0]: Podrška za %1– %2 izvor podataka
hr[1]: Podrška za %1 – %2 izvora podataka
hr[2]: Podrška za %1 – %2 izvora podataka

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_sourceRequester)
en: Source name
hr: Ime izvora

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_updateInterval)
en: Update on demand
hr: Ažuriraj na zahtjev

en: Search Columns
hr: Pretraži stupce

en: All Visible Columns
hr: Sve vidljive stupce

en: S&earch:
hr: &Traži:

en: No description available
hr: Nema raspoloživog opisa

en: Explore the data published by Plasma DataEngines
hr: Pregledaj podatke objavljene od Plasma podrške za podatke

en: (c) 2006, The KDE Team
hr: © 2006 KDE Tim

en: Author and maintainer
hr: Autor i održavatelj

en: Displays a list of known engines and their descriptions
hr: Prikaže popis poznatih podrški i njihove opise

en: The desired height in pixels
hr: Željena visina u pikselima:

en: The desired width in pixels
hr: Željena širina u pikselima:

en: The desired x position in pixels
hr: Željena x pozicija u pikselima

en: The desired y position in pixels
hr: Željena y pozicija u pikselima

en: The data engine to use
hr: Podrška za podatke za koristiti

en: The source to request
hr: Izvor za zahtijevati

en: Update interval in milliseconds
hr: Interval ažuriranja u milisekundama

en: Only show engines associated with the parent application; maps to the X-KDE-ParentApp entry in the DataEngine's .desktop file.
hr: Prikaži samo podrške spojene s aplikacijama-roditeljima; mapira prema X-KDE-ParentApp unosu u .desktop datoteci Podrške za podatke.

[ctx: Plasma engine with unknown name]
en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Start Operation
hr: Pokreni operaciju

[ctx: Plasma service with unknown name]
en: Unknown
hr: Nepoznato

[ctx: %1 is a Plasma service name]
en: %1 Service Explorer
hr: %1 Preglednik Usluga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_operationDescription)
en: Key
hr: Ključ

en: Operation Result
hr: Rezultat operacije

en: No response from job.
hr: Nema odgovora od posla.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_operationStatus)
en: Operation count
hr: Broj operacija

en: Data Engines
hr: Podrške za podatke
