KDE 4.2 - en to hu translation catalogue (14 entries)

en: Run Plasma widgets in their own window
hu: Plasmoidok futtatása önálló ablakban

en: The name of the containment plugin
hu: A tartalmazó bővítmény neve

en: The name of the applet plugin
hu: A kisalkalmazás-bővítmény neve

en: The formfactor to use (horizontal, vertical, mediacenter, planar or application)
hu: A használandó alaktényező (horizontal, vertical, mediacenter, planar vagy application)

en: The location constraint to start the Containment with (floating, desktop, fullscreen, topedge, bottomedge, leftedge, rightedge)
hu: A tartó helyzetének meghatározása (lebegő, asztal, teljes képernyő, felső él, alsó él, bal oldal, jobb oldal)

en: Set the x position of the plasmoidviewer on the Plasma desktop
hu: Beállítja a plasmoidmegjelenítő X koordinátáját az asztalon

en: Set the y position of the plasmoidviewer on the Plasma desktop
hu: Beállítja a plasmoidmegjelenítő Y koordinátáját az asztalon

en: Set the window size of the plasmoidview
hu: Beállítja a plasmoidmegjelenítő ablak méretét

en: The size in kB to set the pixmap cache to
hu: A képgyorsító tár mérete (kB)

en: The name of the theme which the shell will use
hu: A felület által használandó téma neve

en: Data that should be passed to the applet as 'externalData' event
hu: Az appletnek „externalData” eseményként átadandó adat

en: Applet %1 does not exist.
hu: A(z) %1 kisalkalmazás nem létezik.

en: Containment %1 does not exist.
hu: A(z) %1 tartalmazó elem nem létezik.

[ctx: @title:window]
en: Save Screenshot
hu: Képernyőkép mentése
