plasmoidviewer - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Run Plasma widgets in their own window
id: Jalankan widget Plasma di jendela mereka sendiri

en: The name of the containment plugin
id: Nama pada plugin containment

en: The name of the applet plugin
id: Nama pada plugin applet

en: The formfactor to use (horizontal, vertical, mediacenter, planar or application)
id: Formfactor untuk digunakan (mendatar, menegak, mediacenter, planar atau aplikasi)

en: The location constraint to start the Containment with (floating, desktop, fullscreen, topedge, bottomedge, leftedge, rightedge)
id: Lokasi batasan untuk memulai Containment dengan (floating, desktop, fullscreen, topedge, bottomedge, leftedge, rightedge)

en: Set the x position of the plasmoidviewer on the Plasma desktop
id: Set posisi x-nya plasmoidviewer pada desktop Plasma

en: Set the y position of the plasmoidviewer on the Plasma desktop
id: Set posisi y-nya plasmoidviewer pada desktop Plasma

en: Set the window size of the plasmoidview
id: Set ukuran jendelanya plasmoidview

en: The size in kB to set the pixmap cache to
id: Ukuran dalam kB untuk mengeset cache pixmap

en: The name of the theme which the shell will use
id: Nama si tema yang akan digunakan shell

en: Data that should be passed to the applet as 'externalData' event
id: Data yang seharusnya diluluskan ke applet sebagai peristiwa 'externalData'

en: Applet %1 does not exist.
id: Applet %1 tidaklah ada.

en: Containment %1 does not exist.
id: Containment %1 tidaklah ada.

[ctx: @title:window]
en: Save Screenshot
id: Simpan Screenshot
