plasmoidviewer - en to is translation catalogue (14 entries)

en: Run Plasma widgets in their own window
is: Keyra Plasma-græjur í eigin glugga

en: The name of the containment plugin
is: Heiti afmörkunarviðbótarinnar

en: The name of the applet plugin
is: Heiti smáforritaviðbótarinnar

en: The formfactor to use (horizontal, vertical, mediacenter, planar or application)
is: Umfangsstuðull (formfactor) sem á að nota (horizontal, vertical, mediacenter, planar eða application)

en: The location constraint to start the Containment with (floating, desktop, fullscreen, topedge, bottomedge, leftedge, rightedge)
is: Staðsetningarafmörkunin sem á að byrja afmörkunina á (floating, desktop, fullscreen, topedge, bottomedge, leftedge, rightedge)

en: Set the x position of the plasmoidviewer on the Plasma desktop
is: Stilla x-stöðu plasmoidviewer á Plasma skjáborðið

en: Set the y position of the plasmoidviewer on the Plasma desktop
is: Stilla y-stöðu plasmoidviewer á Plasma skjáborðið

en: Set the window size of the plasmoidview
is: Stilla gluggastærðina á plasmoidview

en: The size in kB to set the pixmap cache to
is: Stærð biðminnis fyrir dílamyndir (pixmap) í KB

en: The name of the theme which the shell will use
is: Heiti þemans sem skelin mun nota

en: Data that should be passed to the applet as 'externalData' event
is: Gögn sem á að beina til smáforritsins sem 'externalData'-tilviki

en: Applet %1 does not exist.
is: Smáforritið %1 er ekki til.

en: Containment %1 does not exist.
is: Afmörkun %1 er ekki til.

[ctx: @title:window]
en: Save Screenshot
is: Vista skjámynd
