plasmaengineexplorer - en to kn translation catalogue (19 entries)

en: Expand All
kn: ಎಲ್ಲವನ್ನು ಹಿಗ್ಗಿಸು

en: Collapse All
kn: ಎಲ್ಲವನ್ನೂ ಬೀಳಿಸು

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Type
kn: ಬಗೆ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_operationDescription)
en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Remove source
kn: ಆಕರವನ್ನು ತೆಗೆದು ಹಾಕು

[ctx: The user did a query to a dataengine and it returned empty data]
en: <empty>
kn: <ಖಾಲಿ>

[ctx: A the dataengine returned something that the humble view on the engineexplorer can't display, like a picture]
en: <not displayable>
kn: <ತೋರಿಸಲಾಗುವುದಿಲ್ಲ>

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_sourceRequester)
en: Source name
kn: ಆಕರದ ಹೆಸರು

en: Search Columns
kn: ಹುಡುಕು ಕಾಲಂಗಳು

en: All Visible Columns
kn: ಲಭ್ಯವಿರುವ ಎಲ್ಲಾ ಕಾಲಂಗಳು

en: S&earch:
kn: ಹುಡುಕು(&e):

en: (c) 2006, The KDE Team
kn: (c) 2006, The KDE ತಂಡ

en: Author and maintainer
kn: ಕತೃ ಹಾಗು ಪಾಲಕ

[ctx: Plasma engine with unknown name]
en: Unknown
kn: ಅಜ್ಞಾತ

en: Start Operation
kn: ಕಾರ್ಯಾಚರಣೆಯನ್ನು ಆರಂಭಿಸು

[ctx: Plasma service with unknown name]
en: Unknown
kn: ಅಜ್ಞಾತ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_operationDescription)
en: Key
kn: ಕೀಲಿ

en: Operation Result
kn: ಕಾರ್ಯಾಚರಣೆಯ ಫಲಿತಾಂಶ
