plasmaengineexplorer - en to ku translation catalogue (34 entries)

en: Expand All
ku: Hemû yan Fireh Bike

en: Collapse All
ku: Hemû yan Teng Bike

en: Plasma Engine Explorer
ku: Kaşîfê Motora Plasmayê

en: Search
ku: Bigere

en: Type
ku: Cure

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_operationDescription)
en: Value
ku: Nirx

en: Get associated service
ku: Servîsa têkildarî bîne

en: Update source now
ku: Çavkaniyê niha rojane bike

en: Remove source
ku: Çavkaniyê rake

[ctx: The user did a query to a dataengine and it returned empty data]
en: <empty>
ku: <vala>

[ctx: A the dataengine returned something that the humble view on the engineexplorer can't display, like a picture]
en: <not displayable>
ku: <nayê nîşandan>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, m_title)
en: Plasma DataEngine Explorer
ku: Kaşîfê Motora Daneyan a Plasmayê

[ctx: The name of the engine followed by the number of data sources]
en: %1 Engine - 1 data source | %1 Engine - %2 data sources
ku[0]: %1 Motor - çavkaniyeke daneyan
ku[1]: %1 Motor - %2 çavkaniyên daneyan

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_sourceRequester)
en: Source name
ku: Navê çavkaniyê

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_updateInterval)
en: Update on demand
ku: Li gorî daxwazê rojane bike

en: Search Columns
ku: Li Sitûnan Bigere

en: All Visible Columns
ku: Hemû Sitûnên Xuya

en: S&earch:
ku: Bi&gere:

en: Explore the data published by Plasma DataEngines
ku: Li Daneyê ji hêla MotorênDaneyan a Plasya ve hatiye weşandin Bigere

en: (c) 2006, The KDE Team
ku: (c) 2006, Tîma KDE

en: Author and maintainer
ku: Nivîskar û Pêşdebir

en: The desired height in pixels
ku: Pîkselên Nirxbilind tê xwestin

en: The desired width in pixels
ku: Firehiya bipîksel tê xwestin

en: The desired x position in pixels
ku: X pozîsyona di pîkselê de tê xwestin

en: The desired y position in pixels
ku: Y pozîsyona di pîkselê de tê xwestin

en: The data engine to use
ku: Motora daneyan a bikaranînê

en: The source to request
ku: Çavkanî ji bo xwestinê

[ctx: Plasma engine with unknown name]
en: Unknown
ku: Nayê Zanîn

en: Start Operation
ku: Karê Bide Destpêkirin

[ctx: Plasma service with unknown name]
en: Unknown
ku: Nayê Zanîn

[ctx: %1 is a Plasma service name]
en: %1 Service Explorer
ku: %1 Vebînerê Servîsê

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_operationDescription)
en: Key
ku: Mifte

en: Operation Result
ku: Encama Karê

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_operationStatus)
en: Operation count
ku: Hejmara karê
