plasmaengineexplorer - en to mai translation catalogue (34 entries)

en: Expand All
mai: सबहि पसारू

en: Collapse All
mai: सबहि समेटू

en: Plasma Engine Explorer
mai: प्लाज्मा इंजिन एक्सप्लोरर

en: Search
mai: खोजू

en: Type
mai: प्रकार

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_operationDescription)
en: Value
mai: मान

en: Get associated service
mai: संबद्ध सेवा पाउ

en: Update source now
mai: श्रोत आब अद्यतन करू

en: Remove source
mai: हटाबू श्रोत

[ctx: The user did a query to a dataengine and it returned empty data]
en: <empty>
mai: <खाली>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, m_title)
en: Plasma DataEngine Explorer
mai: प्लाज्मा डाटा-इंजिन एक्सप्लोरर

[ctx: The name of the engine followed by the number of data sources]
en: %1 Engine - 1 data source | %1 Engine - %2 data sources
mai[0]: %1 इंजिन - 1 डाटा श्रोत
mai[1]: %1 इंजिन - %2 डाटा श्रोत

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_sourceRequester)
en: Source name
mai: श्रोत नाम

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_updateInterval)
en: Update on demand
mai: माँग पर अद्यतन

en: Search Columns
mai: खोज स्तम्भ

en: All Visible Columns
mai: सभटा दृष्टिगोचर स्तम्भ

en: S&earch:
mai: खोजू: (&e)

en: Explore the data published by Plasma DataEngines
mai: प्लाज्मा डाटा-इंजिन द्वारा प्रकाशित डाटा एक्सप्लोर करू

en: (c) 2006, The KDE Team
mai: (c) 2006, केडीई टोली

en: Aaron J. Seigo
mai: एरान जे. सीगो

en: Author and maintainer
mai: लेखक आ मेंटेनर

en: The desired height in pixels
mai: इच्छित उँचाइ पिक्सेलमे

en: The desired width in pixels
mai: इच्छित चओड़ाइ पिक्सेलमे

en: The desired x position in pixels
mai: इच्छित x स्थिति पिक्सेलमे

en: The desired y position in pixels
mai: इच्छित y स्थिति पिक्सेलमे

en: The data engine to use
mai: प्रयोग करबाक लेल डाटा इंजिन

en: The source to request
mai: आग्रहक लेल स्रोत

[ctx: Plasma engine with unknown name]
en: Unknown
mai: अज्ञात

en: Start Operation
mai: आपरेशन प्रारंभ करू

[ctx: Plasma service with unknown name]
en: Unknown
mai: अज्ञात

[ctx: %1 is a Plasma service name]
en: %1 Service Explorer
mai: %1 सेवा ऐक्सप्लोरर

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_operationDescription)
en: Key
mai: कुँजी

en: Operation Result
mai: आपरेशन परिणाम

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_operationStatus)
en: Operation count
mai: आपरेशन गिनती
