plasmaengineexplorer - en to mk translation catalogue (32 entries)

en: Expand All
mk: Прошири ги сите

en: Collapse All
mk: Спушти ги сите

en: Search
mk: Барање

en: Type
mk: Тип

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_operationDescription)
en: Value
mk: Вредност

en: Update source now
mk: Ажурирај извор сега

en: Remove source
mk: Отстрани извор

[ctx: The user did a query to a dataengine and it returned empty data]
en: <empty>
mk: <празно>

[ctx: A the dataengine returned something that the humble view on the engineexplorer can't display, like a picture]
en: <not displayable>
mk: <не може да се прикаже>

[ctx: The name of the engine followed by the number of data sources]
en: %1 Engine - 1 data source | %1 Engine - %2 data sources
mk[0]: Машина %1 - %2 извор на податоци
mk[1]: Машина %1 - %2 извори на податоци
mk[2]: Машина %1 - %2 извори на податоци

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_sourceRequester)
en: Source name
mk: Име на извор

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_updateInterval)
en: Update on demand
mk: Ажурирај на барање

en: Search Columns
mk: Колони за пребарување

en: All Visible Columns
mk: Сите видливи колони

en: S&earch:
mk: &Барај:

en: No description available
mk: Нема достапен опис

en: (c) 2006, The KDE Team
mk: (c) 2006, тимот на KDE

en: Author and maintainer
mk: Автор и одржувач

en: Displays a list of known engines and their descriptions
mk: Прикажува листа на познати машини и нивните описи

en: The desired height in pixels
mk: Бараната висина во пиксели

en: The desired width in pixels
mk: Бараната ширина во пиксели

en: The desired x position in pixels
mk: Бараната x-позиција во пиксели

en: The desired y position in pixels
mk: Бараната y-позиција во пиксели

en: The data engine to use
mk: Податочната машина за користење

en: Update interval in milliseconds
mk: Интервал на ажурирање во милисекунди

[ctx: Plasma engine with unknown name]
en: Unknown
mk: Непознато

en: Start Operation
mk: Стартувај операција

[ctx: Plasma service with unknown name]
en: Unknown
mk: Непознато

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_operationDescription)
en: Key
mk: Клуч

en: Operation Result
mk: Резултат од операцијата

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_operationStatus)
en: Operation count
mk: Број на операции

en: Data Engines
mk: Податочни машини
