plasmaengineexplorer - en to ms translation catalogue (27 entries)

en: Expand All
ms: Kembangkan Semua

en: Collapse All
ms: Runtuhkan Semua

en: Plasma Engine Explorer
ms: Penjelajah Enjin Plasma

en: Search
ms: Cari

en: Type
ms: Jenis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_operationDescription)
en: Value
ms: Nilai

en: Get associated service
ms: Dapatkan servis berkaitan

en: Update source now
ms: Kemaskini sumber sekarang

en: Remove source
ms: Buang sumber

[ctx: The user did a query to a dataengine and it returned empty data]
en: <empty>
ms: <kosong>

[ctx: A the dataengine returned something that the humble view on the engineexplorer can't display, like a picture]
en: <not displayable>
ms: <tidak boleh dipaparkan>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, m_title)
en: Plasma DataEngine Explorer
ms: Penjelajah EnjinData Plasma

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_sourceRequester)
en: Source name
ms: Nama sumber

en: Search Columns
ms: Cari Lajur

en: All Visible Columns
ms: Semua Lajur Dapat Dilihat

en: S&earch:
ms: &Cari:

en: No description available
ms: Tidak keterangan didapati

en: (c) 2006, The KDE Team
ms: (c) 2006, Pasukan KDE

en: Author and maintainer
ms: Penulis dan penyelenggara

en: The desired height in pixels
ms: Ketinggian dikehendaki dalam piksel

en: The desired width in pixels
ms: Kelebaran dikehendaki dalam piksel

[ctx: Plasma engine with unknown name]
en: Unknown
ms: Tidak diketahui

en: Start Operation
ms: Mula Operasi

[ctx: Plasma service with unknown name]
en: Unknown
ms: Tidak diketahui

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_operationDescription)
en: Key
ms: Kekunci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_operationStatus)
en: Operation count
ms: Kiraan operasi

en: Data Engines
ms: Enjin Data
