plasmoidviewer - en to nn translation catalogue (15 entries)

en: Plasmoidviewer
nn: PlasmoidViewer

en: Run Plasma widgets in their own window
nn: Køyr plasmoidar i eigne vindauge.

en: The name of the containment plugin
nn: Namnet på elementhaldar-tillegget.

en: The name of the applet plugin
nn: Namnet på skjermelementtillegget.

en: The formfactor to use (horizontal, vertical, mediacenter, planar or application)
nn: Formfaktoren som skal brukast («horizontal», «vertical», «mediacenter», «planar» eller «application»).

en: The location constraint to start the Containment with (floating, desktop, fullscreen, topedge, bottomedge, leftedge, rightedge)
nn: Plasseringsavgrensinga å starta element­haldaren med («floating», «desktop», «fullscreen», «topedge», «bottomedge», «leftedge» eller «rightedge»).

en: Set the x position of the plasmoidviewer on the Plasma desktop
nn: Definert vassrett plassering av «plasmoidviewer» på Plasma-skrivebordet.

en: Set the y position of the plasmoidviewer on the Plasma desktop
nn: Definert loddrett plassering av «plasmoidviewer» på Plasma-skrivebordet.

en: Set the window size of the plasmoidview
nn: Definer vindaugsstorleiken til «plasmoidviewer».

en: The size in kB to set the pixmap cache to
nn: Storleiken biletlageret skal ha, i kB.

en: The name of the theme which the shell will use
nn: Namnet på temaet som skalet skal bruka.

en: Data that should be passed to the applet as 'externalData' event
nn: Data som skal sendast til element som ei «externalData»-hending.

en: Applet %1 does not exist.
nn: Skjermelementet %1 finst ikkje.

en: Containment %1 does not exist.
nn: Elementhaldaren %1 finst ikkje.

[ctx: @title:window]
en: Save Screenshot
nn: Lagra skjermbilete
