plasmaengineexplorer - en to pa translation catalogue (51 entries)

en: Expand All
pa: ਸਭ ਫੈਲਾਓ

en: Collapse All
pa: ਸਭ ਸਮੇਟੋ

en: Plasma Engine Explorer
pa: ਪਲਾਜ਼ਮਾ ਇੰਜਣ ਐਕਸਪਲੋਰਰ

en: Search
pa: ਖੋਜ

en: Type
pa: ਟਾਈਪ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_operationDescription)
en: Value
pa: ਮੁੱਲ

en: Get associated service
pa: ਸਬੰਧਿਤ ਸਰਵਿਸ ਲਵੋ

en: Update source now
pa: ਸਰੋਤ ਅੱਪਡੇਟ ਹੁਣ

en: Remove source
pa: ਸਰੋਤ ਹਟਾਓ

en: <1 bit> | <%1 bits>
pa[0]: <1 ਬਿੱਟ>
pa[1]: <%1 ਬਿੱਟ>

en: <1 byte> | <%1 bytes>
pa[0]: <1 ਬਾਈਟ>
pa[1]: <%1 ਬਾਈਟ>

en: <1 item> | <%1 items>
pa[0]: <1 ਚੀਜ਼>
pa[1]: <%1 ਚੀਜ਼ਾਂ>

[ctx: The user did a query to a dataengine and it returned empty data]
en: <empty>
pa: <ਖਾਲੀ>

[ctx: A the dataengine returned something that the humble view on the engineexplorer can't display, like a picture]
en: <not displayable>
pa: <ਵੇਖਾਉਣ ਯੋਗ ਨਹੀਂ>

[ctx: Length of the list]
en: <%1 item> | <%1 items>
pa[0]: <%1 ਚੀਜ਼>
pa[1]: <%1 ਚੀਜ਼ਾਂ>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, m_title)
en: Plasma DataEngine Explorer
pa: ਪਲਾਜ਼ਮਾ ਡਾਟਾ-ਇੰਜਣ ਐਕਸਪਲੋਰਰ

[ctx: The name of the engine followed by the number of data sources]
en: %1 Engine - 1 data source | %1 Engine - %2 data sources
pa[0]: %1 ਇੰਜਣ - 1 ਡਾਟਾ ਸਰੋਤ
pa[1]: %1 ਇੰਜਣ - %2 ਡਾਟਾ ਸਰੋਤ

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_sourceRequester)
en: Source name
pa: ਸਰੋਤ ਨਾਂ

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_updateInterval)
en: Update on demand
pa: ਲੋੜ ਉੱਤੇ ਅੱਪਡੇਟ

note: i18n: ectx: property (prefix), widget (QSpinBox, m_updateInterval)
en: Update Every
pa: ਅੱਪਡੇਟ ਹਰੇਕ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_sourceRequesterButton)
en: Request Source
pa: ਬੇਨਤੀ ਸਰੋਤ

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_serviceRequester)
en: Service for source
pa: ਸਰੋਤ ਲਈ ਸਰਵਿਸ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_serviceRequesterButton)
en: Request Service for Source
pa: ਸਰੋਤ ਲਈ ਸਰਵਿਸ ਮੰਗ

en: Search Columns
pa: ਕਾਲਮ ਖੋਜ

en: All Visible Columns
pa: ਸਭ ਉਪਲੱਬਧ ਕਾਲਮ

en: S&earch:
pa: ਖੋਜ(&e):

en: No description available
pa: ਕੋਈ ਵੇਰਵਾ ਉਪਲੱਬਧ ਨਹੀਂ

en: Explore the data published by Plasma DataEngines
pa: ਪਾਲਜ਼ਮਾ ਡਾਟਾ-ਇੰਜਣ ਵਲੋਂ ਤਿਆਰ ਡਾਟਾ ਵੇਖਾਓ

en: (c) 2006, The KDE Team
pa: (c) 2006, KDE ਟੀਮ

en: Author and maintainer
pa: ਲੇਖਕ ਅਤੇ ਪ੍ਰਬੰਧਕ

en: Displays a list of known engines and their descriptions
pa: ਜਾਣੇ ਇੰਜਣ ਦੀ ਲਿਸਟ ਅਤੇ ਉਹਨਾਂ ਦਾ ਵੇਰਵਾ ਵੇਖੋ

en: The desired height in pixels
pa: ਪਿਕਸਲ ਵਿੱਚ ਲੋੜੀਦੀ ਉਚਾਈ

en: The desired width in pixels
pa: ਪਿਕਸਲ ਵਿੱਚ ਲੋੜੀਦੀ ਚੌੜਾਈ

en: The desired x position in pixels
pa: ਪਿਕਸਲ ਵਿੱਚ ਲੋੜੀਦੀ x ਸਥਿਤੀ

en: The desired y position in pixels
pa: ਪਿਕਸਲ ਵਿੱਚ ਲੋੜੀਦੀ y ਸਥਿਤੀ

en: The data engine to use
pa: ਵਰਤਣ ਲਈ ਡਾਟਾ ਇੰਜਣ

en: The source to request
pa: ਸਰੋਤ ਲਈ ਮੰਗ

en: Update interval in milliseconds
pa: ਮਿਲੀਸਕਿੰਟ ਲਈ ਅੱਪਡੇਟ ਅੰਤਰਾਲ

[ctx: Plasma engine with unknown name]
en: Unknown
pa: ਅਣਜਾਣ

[ctx: %1 is a Plasma dataengine name]
en: %1 Model Explorer
pa: %1 ਮਾਡਲ ਐਕਸਪੋਰਰ

en: Start Operation
pa: ਓਪਰੇਸ਼ਨ ਸ਼ੁਰੂ

[ctx: Plasma service with unknown name]
en: Unknown
pa: ਅਣਜਾਣ

[ctx: %1 is a Plasma service name]
en: %1 Service Explorer
pa: %1 ਸਰਵਿਸ ਐਕਸਪੋਰਰ

[ctx: Source: name of the data, Service: writes data instead of fetching]
en: Engine: <b>%1</b>; Source: <b>%2</b>; Service: <b>%3</b>
pa: ਇੰਜਣ: <b>%1</b>; ਸਰੋਤ: <b>%2</b>; ਸੇਵਾ: <b>%3</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_operationDescription)
en: Key
pa: ਕੁੰਜੀ

en: Operation Result
pa: ਓਪਰੇਸ਼ਨ ਨਤੀਜਾ

en: No response from job.
pa: ਜਾਬ ਤੋਂ ਕੋਈ ਜਵਾਬ ਨਹੀਂ।

en: One active operation… | %1 operations active…
pa[0]: ਇੱਕ ਸਰਗਰਮ ਓਪਰੇਸ਼ਨ…
pa[1]: %1 ਸਰਗਰਮ ਓਪਰੇਸ਼ਨ…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_operationsLabel)
en: Opera&tion:
pa: ਓਪਰੇਸ਼ਨ(&t):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_operationStatus)
en: Operation count
pa: ਓਪਰੇਸ਼ਨ ਗਿਣਤੀ

en: Data Engines
pa: ਡਾਟਾ ਇੰਜਣ
