plasma_shell_org.kde.plasmoidviewershell - en to sr@ijekavian translation catalogue (34 entries)

en: Keyboard shortcuts
sr@ijekavian: Пречице са тастатуре

en: Apply Settings
sr@ijekavian: Применити поставке?

en: The settings of the current module have changed. Do you want to apply the changes or discard them?
sr@ijekavian: Измењене су поставке текућег модула. Желите ли да их примените или одбаците?

en: OK
sr@ijekavian: У реду

en: Apply
sr@ijekavian: Примени

en: Cancel
sr@ijekavian: Одустани

en: Left-Button
sr@ijekavian: лијево дугме

en: Right-Button
sr@ijekavian: десно дугме

en: Middle-Button
sr@ijekavian: средње дугме

en: Vertical-Scroll
sr@ijekavian: усправно клизање

en: Horizontal-Scroll
sr@ijekavian: водоравно клизање

en: Add Action
sr@ijekavian: Додај радњу

en: Layout:
sr@ijekavian: Распоред:

en: Layout cannot be changed whilst widgets are locked
sr@ijekavian: Распоред не може да се измени док су виџети закључани

en: Wallpaper Type:
sr@ijekavian: Тип тапета:

en: This shortcut will activate the applet: it will give the keyboard focus to it, and if the applet has a popup (such as the start menu), the popup will be open.
sr@ijekavian: Ова пречица ће активирати аплет: даће му фокус тастатуре и отворити искакач (попут почетног менија), ако га има.

en: Wallpaper
sr@ijekavian: Тапет

en: Mouse Actions
sr@ijekavian: Радње мишем

en: Input Here
sr@ijekavian: Унос овде

en: FormFactors
sr@ijekavian: Подлоге

en: Planar
sr@ijekavian: раванска

en: Vertical
sr@ijekavian: усправна

en: Horizontal
sr@ijekavian: водоравна

en: Mediacenter
sr@ijekavian: медија центар

en: Application
sr@ijekavian: програм

en: Location
sr@ijekavian: Локација

en: Floating
sr@ijekavian: плутајуће

en: Desktop
sr@ijekavian: површ

en: Fullscreen
sr@ijekavian: цео екран

en: Top Edge
sr@ijekavian: горња ивица

en: Bottom Edge
sr@ijekavian: доња ивица

en: Left Edge
sr@ijekavian: лева ивица

en: Right Edge
sr@ijekavian: десна ивица

en: Configure Containment
sr@ijekavian: Подеси садржалац
