plasmoidviewer - en to sr@ijekavian translation catalogue (14 entries)

en: Run Plasma widgets in their own window
sr@ijekavian: Плазма виџети у засебном прозору

en: The name of the containment plugin
sr@ijekavian: Име прикључка садржаоца

en: The name of the applet plugin
sr@ijekavian: Име прикључка аплета

en: The formfactor to use (horizontal, vertical, mediacenter, planar or application)
sr@ijekavian: Жељена подлога (једно од: horizontal, vertical, mediacenter, planar или application)

en: The location constraint to start the Containment with (floating, desktop, fullscreen, topedge, bottomedge, leftedge, rightedge)
sr@ijekavian: Ограничење локације за покретање садржаоца (једно од: floating, desktop, fullscreen, topedge, bottomedge, leftedge, rightedge)

en: Set the x position of the plasmoidviewer on the Plasma desktop
sr@ijekavian: x‑положај приказивача плазмоида на плазма површи

en: Set the y position of the plasmoidviewer on the Plasma desktop
sr@ijekavian: y‑положај приказивача плазмоида на плазма површи

en: Set the window size of the plasmoidview
sr@ijekavian: Величина прозора приказивача плазмоида

en: The size in kB to set the pixmap cache to
sr@ijekavian: Величина у килобајтима за кеш битмапа

en: The name of the theme which the shell will use
sr@ijekavian: Име теме коју ће шкољка користити

en: Data that should be passed to the applet as 'externalData' event
sr@ijekavian: Податке треба проследити аплету као догађај ‘externalData’.

en: Applet %1 does not exist.
sr@ijekavian: Аплет %1 не постоји.

en: Containment %1 does not exist.
sr@ijekavian: Садржалац %1 не постоји.

[ctx: @title:window]
en: Save Screenshot
sr@ijekavian: Уписивање снимка екрана
