plasmoidviewer - en to sr@ijekavianlatin translation catalogue (14 entries)

en: Run Plasma widgets in their own window
sr@ijekavianlatin: Plasma vidžeti u zasebnom prozoru

en: The name of the containment plugin
sr@ijekavianlatin: Ime priključka sadržaoca

en: The name of the applet plugin
sr@ijekavianlatin: Ime priključka apleta

en: The formfactor to use (horizontal, vertical, mediacenter, planar or application)
sr@ijekavianlatin: Željena podloga (jedno od: horizontal, vertical, mediacenter, planar ili application)

en: The location constraint to start the Containment with (floating, desktop, fullscreen, topedge, bottomedge, leftedge, rightedge)
sr@ijekavianlatin: Ograničenje lokacije za pokretanje sadržaoca (jedno od: floating, desktop, fullscreen, topedge, bottomedge, leftedge, rightedge)

en: Set the x position of the plasmoidviewer on the Plasma desktop
sr@ijekavianlatin: x‑položaj prikazivača plazmoida na plasma površi

en: Set the y position of the plasmoidviewer on the Plasma desktop
sr@ijekavianlatin: y‑položaj prikazivača plazmoida na plasma površi

en: Set the window size of the plasmoidview
sr@ijekavianlatin: Veličina prozora prikazivača plazmoida

en: The size in kB to set the pixmap cache to
sr@ijekavianlatin: Veličina u kilobajtima za keš bitmapa

en: The name of the theme which the shell will use
sr@ijekavianlatin: Ime teme koju će školjka koristiti

en: Data that should be passed to the applet as 'externalData' event
sr@ijekavianlatin: Podatke treba proslediti apletu kao događaj ‘externalData’.

en: Applet %1 does not exist.
sr@ijekavianlatin: Aplet %1 ne postoji.

en: Containment %1 does not exist.
sr@ijekavianlatin: Sadržalac %1 ne postoji.

[ctx: @title:window]
en: Save Screenshot
sr@ijekavianlatin: Upisivanje snimka ekrana
