cuttlefish - en to uk translation catalogue (29 entries)

en: Start with category
uk: Запуск з категорією

en: category
uk: категорія

en: Start full-screen
uk: Запуск у повноекранному режимі

en: Run in icon-picker mode
uk: Запуск у режимі вибору піктограми

en: Open with External Program
uk: Відкрити у зовнішній програмі

en: Open Containing Folder
uk: Відкрити теку з даними

en: Insert Name
uk: Вставте назву

en: Copy Name to Clipboard
uk: Копіювати назву до буфера обміну

en: Icon name copied to clipboard
uk: Назву піктограми скопійовано до буфера обміну

en: Take Screenshot…
uk: Зробити знімок…

en: Breeze Colors
uk: Кольорами Breeze

en: Breeze Dark Colors
uk: Кольорами Темної Breeze

en: Breeze (Normal) and Breeze Dark
uk: Breeze (звичайна) і Темна Breeze

en: Active Color Scheme
uk: Активна схема кольорів

en: View in Other Icon Themes
uk: Переглянути в інших темах піктограм

en: File
uk: Файл

en: Export Montage with Color Scheme…
uk: Експортувати монтаж зі схемою кольорів…

en: Breeze (Normal)
uk: Breeze (звичайна)

en: Breeze Dark
uk: Темна Breeze

en: Quit
uk: Вийти

en: View
uk: Перегляд

en: Zoom In
uk: Збільшити

en: Zoom Out
uk: Зменшити

en: File name:
uk: Назва файла:

en: Category:
uk: Категорія:

en: Scalable:
uk: Масштабованість:

en: yes
uk: так

en: no
uk: ні

en: Color scheme:
uk: Схема кольорів:
