plasmoidviewer - en to uk translation catalogue (15 entries)

en: Plasmoidviewer
uk: Перегляд плазмоїдів

en: Run Plasma widgets in their own window
uk: Запуск віджетів Плазми у їхньому власному вікні

en: The name of the containment plugin
uk: Назва додатка контейнерів

en: The name of the applet plugin
uk: Назва додатка аплетів

en: The formfactor to use (horizontal, vertical, mediacenter, planar or application)
uk: Формфактор, який слід використати (horizontal, vertical, mediacenter, planar або application)

en: The location constraint to start the Containment with (floating, desktop, fullscreen, topedge, bottomedge, leftedge, rightedge)
uk: Обмеження розташування, з якими слід запускати оболонку (floating, desktop, fullscreen, topedge, bottomedge, leftedge, rightedge)

en: Set the x position of the plasmoidviewer on the Plasma desktop
uk: Встановити позицію за x переглядача плазмоїдів на стільниці Плазми

en: Set the y position of the plasmoidviewer on the Plasma desktop
uk: Встановити позицію за y переглядача плазмоїдів на стільниці Плазми

en: Set the window size of the plasmoidview
uk: Встановити розмір вікна переглядача плазмоїдів

en: The size in kB to set the pixmap cache to
uk: Розмір кешу растрових зображень у кБ

en: The name of the theme which the shell will use
uk: Назва теми, яку використовуватиме оболонка

en: Data that should be passed to the applet as 'externalData' event
uk: Дані, які слід передати до аплету як подію «externalData»

en: Applet %1 does not exist.
uk: Аплету %1 не існує.

en: Containment %1 does not exist.
uk: Контейнера %1 не існує.

[ctx: @title:window]
en: Save Screenshot
uk: Збереження знімка екрана
