plasma-settings - en to ar translation catalogue (23 entries)

en: Settings
ar: إعدادات

en: Touch-friendly settings application.
ar: تطبيق إعدادات متوافق مع اللمس.

en: © 2011-2015 KDE Community
ar: © 2011-2015 مجتمع كِيدِي

en: Devin Lin
ar: ديفين لين

en: Maintainer
ar: الصائن

en: Sebastian Kügler
ar: سابستيان كوغلر

en: Previous Maintainer
ar: الصائن السابق

en: Marco Martin
ar: ماركو مارتن

en: List available settings modules
ar: قائمة وحدات الإعدادات المتوفرة

en: Limit to modules suitable for <formfactor>, e.g. handset, tablet, mediacenter, desktop, test, all (default handset)
ar: عرض الوحدات المتوافقة مع <formfactor> مثلا هاتف، جهاز لوحي، مركز وسائط، حاسب، اختبار، الجميع (الافتراضي هاتف)

en: formfactor
ar: حجم الجهاز

en: Settings module to open
ar: وحدة الإعدادات لفتحها

en: modulename
ar: اسم الوحدة

en: Only show a single module, requires --module
ar: تعرض وحدة واحدة فقط، يتطلب --module

en: Start window fullscreen
ar: بدء نافذة ملء الشاشة

en: Package to use for the UI (default org.kde.mobile.settings)
ar: الحزمة المستخدمة لواجهة المستخدم (الافتراضي org.kde.mobile.settings)

en: packagename
ar: اسم الحزمة

en: System Settings
ar: إعدادات النّظام

en: Open a configuration page from the sidebar.
ar: افتح صفحة الإعداد من الشريط الجانبي.

[ctx: kcm button]
en: Reset
ar: صفّر

[ctx: kcm button]
en: Defaults
ar: المبدئيات

[ctx: kcm button]
en: Apply
ar: طبّق

en: Show menu
ar: أظهر القائمة
