plasma-settings - en to ca translation catalogue (165 entries)

en: Cellular Networks
ca: Xarxes de telefonia mòbil

en: Error resetting the modem: %1
ca: Error en reiniciar el mòdem: %1

en: Error updating connection settings for %1: %2.
ca: Error en actualitzar els paràmetres de connexió de %1: %2.

en: Error activating connection: %1
ca: Error en activar la connexió: %1

en: Error adding connection: %1
ca: Error en afegir la connexió: %1

en: Error removing connection: %1
ca: Error en eliminar la connexió: %1

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unmanaged
ca: Sense gestionar

en: Unavailable
ca: No disponible

en: Disconnected
ca: Desconnectat

en: Preparing
ca: S'està preparant

en: ConfiguringHardware
ca: Configurant el maquinari

en: NeedAuth
ca: Cal autorització

en: ConfiguringIp
ca: Configuració de la IP

en: CheckingIp
ca: Comprovació de la IP

en: WaitingForSecondaries
ca: En espera de secundaris

en: Activated
ca: Activat

en: Deactivating
ca: S'està desactivant

en: Failed
ca: Ha fallat

en: Off
ca: Apagat

en: Low-power mode
ca: Mode de baix consum

en: Full power mode
ca: Mode de tota potència

en: Initializing
ca: S'està inicialitzant

en: Locked
ca: Blocada

en: Disabled
ca: Desactivada

en: Disabling
ca: S'està desactivant

en: Enabling
ca: S'està activant

en: Enabled
ca: Activada

en: Searching for network provider
ca: S'està cercant un proveïdor de xarxa

en: Registered with network provider
ca: S'ha registrat amb el proveïdor de xarxa

en: Disconnecting
ca: S'està desconnectant

en: Connecting
ca: S'està connectant

en: Connected
ca: Connectat

en: No error.
ca: Sense errors.

en: Unknown error.
ca: Error desconegut.

en: SIM is required but missing.
ca: Es requereix una SIM però manca.

en: SIM is available but unusable.
ca: La SIM és disponible, però no es pot usar.

en: Not registered, not searching for new operator to register.
ca: No registrat, no se cerca cap operador nou amb el qual registrar-se.

en: Registered on home network.
ca: S'ha registrat en la xarxa domèstica.

en: Not registered, searching for new operator to register with.
ca: No registrat, se cerca un operador nou amb el qual registrar-se.

en: Registration denied.
ca: S'ha denegat el registre.

en: Unknown registration status.
ca: Estat de registre desconegut.

en: Registered on a roaming network.
ca: S'ha registrat en una xarxa d'itinerància.

en: Registered for "SMS only", on home network.
ca: S'ha registrat per a «només SMS», en la xarxa domèstica.

en: Registered for "SMS only", roaming network.
ca: S'ha registrat per a «només SMS», en la xarxa d'itinerància.

en: Emergency services only.
ca: Només serveis d'emergència.

en: Registered for "CSFB not preferred", home network.
ca: S'ha registrat per a «CSFB no preferit», en la xarxa domèstica.

en: Registered for "CSFB not preferred", roaming network.
ca: S'ha registrat per a «CSFB no preferit», en la xarxa d'itinerància.

en: Attached for access to Restricted Local Operator Services.
ca: S'ha connectat per accedir als serveis restringits d'operador local.

en: Scanning networks failed: %1
ca: Ha fallat l'exploració de xarxes: %1

en: Yes
ca: Sí

en: GuessYes
ca: Sembla que sí

en: GuessNo
ca: Sembla que no

en: Any
ca: Qualsevol

en: Available Networks
ca: Xarxes disponibles

en: none
ca: cap

en: Current operator: %1
ca: Operador actual: %1

en: Scan For Networks
ca: Explora xarxes

en: Edit APN
ca: Edita l'APN

en: Name
ca: Nom

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Password
ca: Contrasenya

en: Network type
ca: Tipus de xarxa

en: Only 4G
ca: Només 4G

en: Only 3G
ca: Només 3G

en: Only 2G
ca: Només 2G

en: Modem not available
ca: Mòdem no disponible

en: Mobile data
ca: Dades mòbils

en: No SIM is inserted.
ca: No s'ha inserit cap SIM.

en: Mobile data is not available with this modem.
ca: Les dades mòbils no estan disponibles amb aquest mòdem.

en: An APN needs to be configured to have mobile data.
ca: Cal configurar un APN per a tenir dades mòbils.

en: Whether mobile data is enabled.
ca: Si s'ha activat les dades mòbils.

en: Data Usage
ca: Ús de les dades

en: View data usage.
ca: Mostra l'ús de les dades.

en: SIMs
ca: SIM

en: View SIM %1 details.
ca: Visualitza els detalls de la SIM %1.

en: Modem %1
ca: Mòdem %1

en: Modem Control
ca: Control del mòdem

en: Modem Restart
ca: Reinici del mòdem

en: Force Modem Restart
ca: Força el reinici del mòdem

en: Modem Details
ca: Detalls del mòdem

en: Access Technologies
ca: Tecnologies d'accés

en: Manufacturer
ca: Fabricant

en: Owned Numbers:
ca: Números propis:

en: Revision
ca: Revisió

en: Signal Quality
ca: Qualitat del senyal

en: State
ca: Estat

en: Failure Reason
ca: Motiu de la fallada

en: Registration State
ca: Estat del registre

en: Roaming
ca: Itinerància

en: Firmware Version
ca: Versió del microprogramari

en: Interface Name
ca: Nom de la interfície

en: Metered
ca: Ús mesurat

en: Active NetworkManager Connection
ca: Connexió activa del NetworkManager

en: Device
ca: Dispositiu

en: Device ID
ca: ID del dispositiu

en: Drivers:
ca: Controladors:

en: Plugin
ca: Connector

en: Power State
ca: Estat d'energia

en: SIM Path
ca: Camí de la SIM

en: APNs
ca: APN

en: No APNs configured
ca: No s'ha configurat cap APN

en: Add Connection
ca: Afegeix una connexió

en: Add APN
ca: Afegeix un APN

en: Autodetect APN
ca: Detecta automàticament l'APN

en: Edit
ca: Edita

en: Delete
ca: Suprimeix

en: SIM Lock
ca: Bloqueig de la SIM

en: SIM is locked
ca: La SIM està blocada

en: In order to use this SIM, you must first unlock it.
ca: Per tal d'usar aquesta SIM, primer cal desblocar-la.

en: SIM is not locked
ca: La SIM no està blocada

en: You can lock your SIM to require a set PIN code for phone calls and mobile data.
ca: Podeu blocar la SIM per a requerir un codi PIN per a les trucades telefòniques i les dades mòbils.

en: Lock SIM
ca: Bloqueig de la SIM

en: Disable SIM Lock
ca: Desactiva el bloqueig de la SIM

en: Disable the SIM lock feature and remove the passcode on the SIM.
ca: Desactiva la funcionalitat de bloqueig de la SIM i elimina el codi de pas a la SIM.

en: Change PIN
ca: Canvia el PIN

en: Change the passcode set on the SIM.
ca: Canvia el codi de pas establert en la SIM.

en: Unlock SIM
ca: Desbloca la SIM

en: Attempts left: %1
ca: Intents romanents: %1

en: Enter PIN
ca: Introduïu el PIN

en: Change SIM PIN
ca: Canvia el PIN de la SIM

en: PINs don't match!
ca: Els PIN no coincideixen!

en: PINs must be between 4 and 8 digits!
ca: Cal que els PIN tinguin entre 4 i 8 dígits!

en: Current PIN
ca: PIN actual

en: New PIN
ca: PIN nou

en: Confirm PIN
ca: Confirmació del PIN

en: Remove SIM PIN
ca: Elimina el PIN de la SIM

en: Add SIM PIN
ca: Afegeix un PIN a la SIM

en: Data Roaming
ca: Itinerància de dades

en: Allow your device to use networks other than your carrier.
ca: Permet que el dispositiu usi xarxes d'altres operadors.

en: Modify APNs
ca: Modifica els APN

en: Configure access point names for your carrier.
ca: Configura els noms dels punts d'accés per al vostre operador.

en: Networks
ca: Xarxes

en: Select a network operator.
ca: Selecció d'un operador de xarxa.

en: Modify SIM lock settings.
ca: Modifica la configuració del bloqueig de la SIM.

en: View the details of the modem this SIM is connected to.
ca: Visualitza els detalls del mòdem al qual està connectat aquesta SIM.

en: SIM Details
ca: Detalls de la SIM

en: Operator Code (modem)
ca: Codi d'operador (mòdem)

en: Operator Name (modem)
ca: Nom d'operador (mòdem)

en: Operator Code (provided by SIM)
ca: Codi d'operador (proporcionat per la SIM)

en: Operator Name (provided by SIM)
ca: Nom d'operador (proporcionat per la SIM)

en: SIM ID
ca: ID de la SIM

en: Emergency Numbers
ca: Números d'emergència

en: Lock reason unknown.
ca: La raó del bloqueig és desconeguda.

en: Modem is unlocked.
ca: El mòdem està desblocat.

en: SIM requires the PIN code.
ca: La SIM requereix el codi PIN.

en: SIM requires the PIN2 code.
ca: La SIM requereix el codi PIN2.

en: SIM requires the PUK code.
ca: La SIM requereix el codi PUK.

en: SIM requires the PUK2 code.
ca: La SIM requereix el codi PUK2.

en: Modem requires the service provider PIN code.
ca: El mòdem requereix el codi PIN del proveïdor de serveis.

en: Modem requires the service provider PUK code.
ca: El mòdem requereix el codi PUK del proveïdor de serveis.

en: Modem requires the network PIN code.
ca: El mòdem requereix el codi PIN de la xarxa.

en: Modem requires the network PUK code.
ca: El mòdem requereix el codi PUK de la xarxa.

en: Modem requires the PIN code.
ca: El mòdem requereix el codi PIN.

en: Modem requires the corporate PIN code.
ca: El mòdem requereix el codi PIN de l'empresa.

en: Modem requires the corporate PUK code.
ca: El mòdem requereix el codi PUK de l'empresa.

en: Modem requires the PH-FSIM PIN code.
ca: El mòdem requereix el codi PIN de la PH-FSIM.

en: Modem requires the PH-FSIM PUK code.
ca: El mòdem requereix el codi PUK de la PH-FSIM.

en: Modem requires the network subset PIN code.
ca: El mòdem requereix el codi PIN del subsegment de xarxa.

en: Modem requires the network subset PUK code.
ca: El mòdem requereix el codi PUK del subsegment de xarxa.

en: (empty)
ca: (buit)

en: Error toggling SIM lock: %1
ca: Error en commutar el bloqueig de la SIM: %1

en: Error changing the PIN: %1
ca: Error en canviar el PIN: %1

en: Error sending the PIN: %1
ca: Error en enviar el PIN: %1

en: Error sending the PUK: %1
ca: Error en enviar el PUK: %1
