plasma-settings - en to cs translation catalogue (40 entries)

en: Never
cs: Nikdy

en: Energy Settings
cs: Nastavení energie

en: Battery Information
cs: Informace o baterii

en: Usage Graph
cs: Graf použití

en: Information
cs: Informace

en: Is Rechargeable
cs: Je nabíjecí

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Charge State
cs: Stav nabití

en: Not charging
cs: Nenabíjí se

en: Charging
cs: Nabíjí se

en: Discharging
cs: Vybíjí se

en: Fully charged
cs: Plně nabitá

en: Unknown
cs: Neznámý

en: Current Charge
cs: Aktuální nabití

en: Health
cs: Zdraví

en: Vendor
cs: Prodejce

en: Serial Number
cs: Sériové číslo

en: Technology
cs: Technologie

en: Lithium ion
cs: Lithium Ion

en: Lithium polymer
cs: Lithium Polymer

en: Lithium iron phosphate
cs: Lithium-železo fosfát

en: Lead acid
cs: Kyselina olovitá

en: Nickel cadmium
cs: Nikl-kadmium

en: Nickel metal hydride
cs: Nikl-metal hydrid

en: Unknown technology
cs: Neznámá technologie

en: Devices
cs: Zařízení

en: Internal battery
cs: Vnitřní baterie

en: UPS battery
cs: Baterie UPS

en: Monitor battery
cs: Baterie monitoru

en: Mouse battery
cs: Baterie myši

en: Keyboard battery
cs: Baterie klávesnice

en: PDA battery
cs: Baterie PDA

en: Phone battery
cs: Baterie telefonu

en: Unknown battery
cs: Neznámá baterie

[ctx: %1 is battery type, %2 is charge percent]
en: %1 %2 (Charging)
cs: %1 %2 (Nabíjí se)

en: Screen
cs: Obrazovka

[ctx: Part of a sentence like 'Dim screen after 5 minutes']
en: Dim screen after
cs: Ztmavit obrazovku po

[ctx: Part of a sentence like 'Turn off screen after 5 minutes']
en: Turn off screen after
cs: Vypnout monitor po

[ctx: Part of a sentence like 'Suspend device after 5 minutes']
en: Suspend device after
cs: Uspat zařízení po
