plasma-settings - en to eu translation catalogue (43 entries)

en: 30 sec
eu: 30 seg

en: 1 min
eu: min 1

en: Never
eu: Inoiz ez

en: Energy Settings
eu: Energia ezarpenak

en: Battery Information
eu: Bateriaren informazioa

en: Usage Graph
eu: Erabilera grafikoa

en: Information
eu: Informazioa

en: Is Rechargeable
eu: Kargagarria da

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Charge State
eu: Kargaren egoera

en: Not charging
eu: Ez da kargatzen ari

en: Charging
eu: Kargatzen

en: Discharging
eu: Deskargatzen

en: Fully charged
eu: Osorik kargatuta

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Current Charge
eu: Unekoa karga

en: Health
eu: Osasuna

en: Vendor
eu: Hornitzailea

en: Model
eu: Eredua

en: Serial Number
eu: Serie-zenbakia

en: Technology
eu: Teknologia

en: Lithium ion
eu: Litio ioia

en: Lithium polymer
eu: Litio polimeroa

en: Lithium iron phosphate
eu: Litio burdin fosfatoa

en: Lead acid
eu: Berun azidoa

en: Nickel cadmium
eu: Nikel kadmioa

en: Nickel metal hydride
eu: Nikel metal hidruroa

en: Unknown technology
eu: Teknologia ezezaguna

en: Devices
eu: Gailuak

en: Internal battery
eu: Barneko bateria

en: UPS battery
eu: UPS bateria

en: Monitor battery
eu: Monitoreko bateria

en: Mouse battery
eu: Saguko bateria

en: Keyboard battery
eu: Teklatuko bateria

en: PDA battery
eu: PDAko bateria

en: Phone battery
eu: Telefonoko bateria

en: Unknown battery
eu: Bateria ezezaguna

[ctx: %1 is battery type, %2 is charge percent]
en: %1 %2 (Charging)
eu: %1 %2 (Kargatzen)

en: Screen
eu: Pantaila

[ctx: Part of a sentence like 'Dim screen after 5 minutes']
en: Dim screen after
eu: Ilundu pantaila hau igarota:

[ctx: Part of a sentence like 'Turn off screen after 5 minutes']
en: Turn off screen after
eu: Itzali pantaila hau igarota:

[ctx: Part of a sentence like 'Suspend device after 5 minutes']
en: Suspend device after
eu: Eseki gailua hau igarota:
