plasma-settings - en to fi translation catalogue (47 entries)

en: 30 sec
fi: 30 s kuluttua

en: 1 min
fi: 1 min kuluttua

en: 2 min
fi: 2 min kuluttua

en: 5 min
fi: 5 min kuluttua

en: 10 min
fi: 10 min kuluttua

en: 15 min
fi: 15 min kuluttua

en: Never
fi: ei koskaan

en: Energy Settings
fi: Virransäästöasetukset

en: Battery Information
fi: Akkutiedot

en: Usage Graph
fi: Käyttökaavio

en: Information
fi: Tiedot

en: Is Rechargeable
fi: Ladattavissa

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Charge State
fi: Latauksen tila

en: Not charging
fi: Ei lataudu

en: Charging
fi: Latautuu

en: Discharging
fi: Purkautuu

en: Fully charged
fi: Täyteen ladattu

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Current Charge
fi: Nykyinen varaus

en: Health
fi: Kunto

en: Vendor
fi: Valmistaja

en: Model
fi: Malli

en: Serial Number
fi: Sarjanumero

en: Technology
fi: Tekniikka

en: Lithium ion
fi: Litiumioni

en: Lithium polymer
fi: Litiumpolymeeri

en: Lithium iron phosphate
fi: Litium-rautafosfaatti

en: Lead acid
fi: Lyijyhappo

en: Nickel cadmium
fi: Nikkeli-kadmium

en: Nickel metal hydride
fi: Nikkeli-metallihydridi

en: Unknown technology
fi: Tuntematon tekniikka

en: Devices
fi: Laitteet

en: Internal battery
fi: Sisäinen akku

en: UPS battery
fi: UPS-virtalähde

en: Monitor battery
fi: Näytön akku

en: Mouse battery
fi: Hiiren paristo

en: Keyboard battery
fi: Näppäimistön paristo

en: PDA battery
fi: PDA-paristo

en: Phone battery
fi: Puhelimen akku

en: Unknown battery
fi: Tuntematon akku

[ctx: %1 is value, %2 is unit]
en: %1%2
fi: %1 %2

en: Screen
fi: Näyttö

[ctx: Part of a sentence like 'Dim screen after 5 minutes']
en: Dim screen after
fi: Himmennä näyttö ajassa

[ctx: Part of a sentence like 'Turn off screen after 5 minutes']
en: Turn off screen after
fi: Sammuta näyttö ajassa

[ctx: Part of a sentence like 'Suspend device after 5 minutes']
en: Suspend device after
fi: Laite virransäästötilaan ajassa
