plasma-settings - en to fi translation catalogue (15 entries)

en: Languages
fi: Kielet

en: Apply
fi: Käytä

en: On-Screen Keyboard
fi: Näyttönäppäimistö

en: Type anything here…
fi: Kirjoita tähän mitä vain…

en: Sound
fi: Ääni

en: Whether to emit a sound on keypress.
fi: Annetaanko näppäimistä äänimerkki.

en: Vibration
fi: Värinä

en: Whether to vibrate on keypress.
fi: Väristäänkö näppäinpainalluksista.

en: Check spelling of entered text
fi: Tarkista syötetyn tekstin oikeinkirjoitus

en: Capitalize the first letter of each sentence
fi: Aloita virkkeet isolla alkukirjaimella

en: Complete current word with first suggestion when hitting space
fi: Täydennä sana ensimmäisellä ehdotuksella välilyöntiä painettaessa

en: Suggest potential words in word ribbon
fi: Ehdota sananauhassa mahdollisia sanoja

en: Insert a full-stop when space is pressed twice
fi: Lisää piste painettaessa välilyöntiä kahdesti

en: Configure Languages
fi: Kieliasetukset

en: Virtual Keyboard
fi: Näyttönäppäimistö
