plasma-settings - en to fr translation catalogue (14 entries)

en: Info
fr: Informations

en: System Information
fr: Informations sur le système

en: Operating System
fr: Système d'exploitation

en: Webpage
fr: Page Internet

en: KDE Plasma Version
fr: Version de KDE Plasma

en: KDE Frameworks Version
fr: Version de l'environnement de développement de KDE

en: Qt Version
fr: Version de Qt

en: Kernel Version
fr: Version du noyau

en: OS Type
fr: Type de système d'exploitation

en: Processor | Processors
fr[0]: Processeur
fr[1]: Processeurs

en: Memory
fr: Mémoire

[ctx: @label %1 is the formatted amount of system memory (e.g. 7,7 GiB)]
en: %1 of RAM
fr: %1 de mémoire RAM

[ctx: Unknown amount of RAM]
en: Unknown
fr: Inconnu

en: Copy to clipboard
fr: Copier dans le presse-papier
