plasma-settings - en to ia translation catalogue (13 entries)

en: System Information
ia: Information de Systema

en: Operating System
ia: Systema operative

en: Webpage
ia: Pagina de Web

en: KDE Plasma Version
ia: Version de SC de KDE

en: KDE Frameworks Version
ia: Version de KDE Frameworks

en: Qt Version
ia: Version de Qt

en: Kernel Version
ia: Version de Kernel

en: OS Type
ia: Typo de SO

en: Processor | Processors
ia[0]: Processor
ia[1]: Processores:

en: Memory
ia: Memoria

[ctx: @label %1 is the formatted amount of system memory (e.g. 7,7 GiB)]
en: %1 of RAM
ia: %1 de RAM

[ctx: Unknown amount of RAM]
en: Unknown
ia: Incognite

en: Copy to clipboard
ia: Copia in area de transferentia
