plasma-settings - en to ia translation catalogue (14 entries)

en: Languages
ia: Linguages

en: Apply
ia: Applica

en: On-Screen Keyboard
ia: Claviero sur schermo

en: Type anything here…
ia: Typa alique hic ...

en: Sound
ia: Sono

en: Whether to emit a sound on keypress.
ia: Si Emitter sono sur pression de clave

en: Whether to vibrate on keypress.
ia: Si Vibrar sur pression de clave

en: Check spelling of entered text
ia: Verifica orthographia del texto insertate

en: Capitalize the first letter of each sentence
ia: Capitalisa (Il pone in majuscule) le prime littera de cata phrase

en: Complete current word with first suggestion when hitting space
ia: Completa parola currente con prime suggestion quando colpa barr de spatio

en: Suggest potential words in word ribbon
ia: Suggere parolas potential in banda de parola

en: Insert a full-stop when space is pressed twice
ia: Inserta puncto quando spatio es premite duo vices

en: Configure Languages
ia: Configura linguages

en: Virtual Keyboard
ia: Claviero virtual
