plasma-settings - en to id translation catalogue (25 entries)

en: May
id: Mei

en: Aug
id: Agu

en: Oct
id: Okt

en: Dec
id: Des

en: Date
id: Tanggal

[ctx: @title:window]
en: Pick Timezone
id: Cukit Zona Waktu

[ctx: @action:button]
en: Close
id: Tutup

en: Pick Time
id: Cukit Waktu

en: Pick Date
id: Cukit Tanggal

en: Date and Time
id: Tanggal dan Waktu

en: Unable to change NTP settings
id: Tak dapat mengubah pengaturan NTP

en: Unable to set current time
id: Tak dapat mengatur waktu saat ini

en: Unable to set timezone
id: Tidak dapat mengatur zona waktu

[ctx: This means "Local Timezone"]
en: Local
id: Lokal

en: Your system time zone
id: Zona-waktu sistemmu

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Jamaica
id: Jamaika

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Maldives
id: Maladewa

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Monaco
id: Monako

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Singapore
id: Singapura

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Africa
id: Afrika

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: America
id: Amerika

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Antarctica
id: Antartika

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Atlantic
id: Atlantik

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Europe
id: Eropa

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Pacific
id: Pasifik
