plasma-settings - en to id translation catalogue (10 entries)

en: Languages
id: Bahasa

en: Apply
id: Terapkan

en: Type anything here…
id: Ketik apapun di sini...

en: Check spelling of entered text
id: Periksa ejaan teks yang dimasukkan

en: Capitalize the first letter of each sentence
id: Kapitalkan hurufpertama pada setiap kalimat

en: Complete current word with first suggestion when hitting space
id: Lengkapi kata saat ini dengan saran pertama ketika menekan spasi

en: Suggest potential words in word ribbon
id: Sarankan kata-kata potensial di pita kata

en: Insert a full-stop when space is pressed twice
id: Sisipkan penghentian penuh ketika spasi tertekan ganda

en: Configure Languages
id: Konfigurasi Bahasa

en: Virtual Keyboard
id: Virtial Keyboard
